تعداد بازدید : ۳۰۲
کد خبر : ۱۹۴۹۲۶
در دوره مالی ۶ماهه انجام شد؛
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
این شرکت، سود عملیاتی را یک هزار و ۸۱میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۸۳ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۳۳۶میلیارد ریال اعلام کرده است.
سود عملیاتی بیش از یک هزار ریالی «وتوسم»
به گزارش بورس نیوز، در اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ این شرکت با سرمایه ۴هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم به ۲۴۱ریال رسیده است.

این شرکت در گزارش ۶ماهه، سود عملیاتی را یک هزار و ۸۱میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۸۳ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۳۳۶میلیارد ریال اعلام کرده است.

«وتوسم» در صورت خلاصه سرمایه‌گذاری‌های خود با توجه به پرتفوی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، بهای تمام شده را طی این دوره با افزایش ۱۱۵میلیارد و ۸۲۲میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۹۳میلیارد و ۹۵۶میلیون ریال اعلام کرد.
 
همچنین ارزش بازار را با افزایش ۳۵۴میلیارد و ۴۰۹میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۷۷۲میلیارد و ۷۴۵میلیون ریال منتشر کرده است.

در صورت خلاصه سرمایه‌گذاری‌های خود با توجه به پرتفوی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس با رشد ۷هزار و ۱۸۱میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال همراه شده است.

این شرکت در دوره مورد گزارش، سود واگذاری‌های بورسی را ۷۳۵میلیارد و ۷۲۲میلیون ریال اعلام کرد و مبلغ کل سهام واگذار شده را ۲هزار و ۵۶۳میلیارد و ۷۳۷میلیون ریال اعلام کرد. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده را ۲هزار و ۲۴میلیارد و ۹۸۴میلیون ریال منتشر کرد.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده که سرمایه‌گذاری‌های شرکت همواره بر اساس تحلیل صورت‌های مالی و برآورد سود سال‌های آتی با عنایت به پیش‌بینی‌ها و برآورد‌های کارشناسی نسبت به تمامی موارد اثر گذار بر عملکرد مالی شرکت‌های هدف انجام می‌شود، بنابراین شرکت سعی کرده در صنایعی سرمایه‌گذاری کند که دارای مزیت رقابتی در کشور باشند.

بنابر این بخش مهمی از ارزش بازاری سبد دارایی‌ها بورسی و فرابورسی شرکت مربوط به صنایع فلزات اساسی، شیمیایی، فرآورده‌های نفتی و استخراج کانه‌های فلزی است. علاوه بر آن، شرکت همواره به ابزار‌های نوین مالی و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری درآن‌ها توجه خاص مبذول داشته و بررسی آن را در اولویت کاری خود قرارداده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: