تعداد بازدید : ۷۱۳
کد خبر : ۱۹۵۰۴۷
در پاسخ به پیگیری‌های بورس‌نیوز مطرح شد؛
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

پاسخ به انتقادات نسبت به برخی هزینه ها در شرکت بیمه دانا

به گزارش بورس نیوز، گویا برخی تحلیل‌ها از شرکت بیمه دانا موجب نگرانی سهامداران این شرکت شده و در تماس هایی که با بورس نیوز داشته اند، درخواست بررسی ابهامات را مطرح کرده اند.

از جمله آنکه بر اساس صورت های مالی سال ۱۳۹۷، شرکت بیمه دانا به طور میانگین به هر یک از پرسنل خود ماهانه بیش از ۱۱۱ میلیون ریال حقوق پرداخت کرده است.

هزینه تبلیغات ۶۶ میلیارد ریالی و تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریالی پرداختی به کارکنان هم از دیگر مواردی بوده که ایجاد ابهام کرده و مورد انتقاد قرار گرفته است.

پاسخ به انتقادات نسبت به برخی هزینه ها در شرکت بیمه دانا

یک مقام مسوول در شرکت بیمه دانا در گفتگو با بورس نیوز در خصوص انتقادات مطرح شده بیان کرد: تسهیلات اعطایی به کارکنان، مربوط به سال های ۹۶ و ۹۷ نیست؛ بلکه جمع مانده بدهکار تسهیلات اعطایی از سال ۸۶ تا ۹۷ در صورت های مالی شرکت منعکس شده و در ۲ سال اخیر اتفاقا تسهیلات زیادی پرداخت نشده است. اما در مجموع اعطای تسهیلات به کارکنان و پرسنل شرکت، اتفاق عجیبی نبوده و امیدواریم وضعیت شرکت به گونه ای باشد که بتوان امکاناتی همچون پرداخت وام کمک هزینه خرید مسکن یا خودرو برای کارکنان شرکت فراهم کرد. ضمن اینکه پرداخت تسهیلات به کارکنان و پرسنل شرکت بیمه دانا، اتفاق خارج از عرف نیست.

پاسخ به انتقادات نسبت به برخی هزینه ها در شرکت بیمه دانا

وی افزود: در مورد حقوق و مزایای پرسنل هم برخی تحلیل ها مغرضانه بوده و فقط به منظور ایجاد تشویش در خاطر سهامداران مطرح شده است. در نظر داشته باشید که مبلغی که در سرفصل حقوق و مزایای پرسنل درج شده شامل حقوق و مزایای پرسنل، عیدی و کارانه، حق بیمه تامین اجتماعی، هزینه بازخرید مرخصی و سنوات خدمت، هزینه پوشاک و ایاب و ذهاب، حق ماموریت، و... بوده است.

وی اضافه کرد: میانگین حقوق پرداختی به پرسنل نیز خارج از عرف صنعت بیمه نیست و ضمنا اگر میزان حقوق و مزایای پرداختی در سال ۹۷ را با حقوق و دستمزد پرداختی سال ۹۶ مقایسه کنیم، مشخص می شود حقوق پرسنل نسبت به سال قبل مطابق با قوانین وزارت کار افزایش داشته است.

db
France
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
جواب واقعا وقیحانه ای هست. مایه خجالته. شرکتی که سود به سهامدارش نمیده چطور وام به پرسنلش میده؟
شرکتهای شستا و صندوق بازنشستگی باید خصوصی بشن وگرنه با همین وقاحت به فرصت سوزی ادامه میدن...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
با سلام شرکتهای بورسی وفرابورسی سهامدار خرد را فراموش کرده اند وبرخلاف کشورهای توسعه یافته سهامدار هیچ ارزشی ندارد وبه همین علت سهامداران حقیقی وحقوقی به نوسانگیری وسرمایه گذاری کوتاه مدت گرایش دارند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: