تعداد بازدید : ۹۹۲
کد خبر : ۱۹۵۲۶۰
بررسی بورس‌نیوز از تاثیر افزایش قیمت شکر؛
۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
براساس تصمیمات انجمن صنفی قند و شکر، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت قیمت شکر از ۳۴۰۰تومان به ۴۰۵۰تومان افزایش یافته اما از سویی دیگر قیمت خرید چغندرقند نیز از ۳۱۲۹تومان به ۴۰۱۸تومان رسیده بنابراین می‌توان گفت به دلیل بالارفتن قیمت مواداولیه، افزایش نرخ شکر سود زیادی برای شرکت‌های تولیدکننده دربرنخواهد داشت.

رشد سهام قندی‌ها ناشی از هیجان است  «منتشر نشود»

به گزارش بورس‌نیوز، افزایش قیمت نیشکر در چندماه اخیر موجی از اعتراض را در میان تولیدکنندگان شکر برانگیخت و موجب شد شرکت‌های فعال در صنعت قند و شکر نیز درخواست افزایش قیمت شکر را مطرح کنند تا جایی‌که اعضای انجمن صنفی قند و شکر، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت بر سر افزایش قیمت ۳۰درصدی این محصول به توافق رسیدند.

براین اساس از این پس قیمت هر کیلو شکر از ۳۱۰۰ به ۴۰۵۰ تومان رسید و انتظار می‌رود که سود شرکت‌های تولیدکننده شکر در ماه‌های آینده افزایش یابد اما شرکت‌های تولیدکننده این محصول معتقدند به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه‌ای همچون چغندرقند که حدود ۷۰ درصد بهای تمام شده شکر را تشکیل می‌دهد، این امر امکان پذیر نخواهد بود.

ازسویی دیگر شواهد حاکی از آن‌است انتشار خبر افزایش قیمت شکر در رسانه‌های مختلف موجبات سبزپوشی سهام اغلب شرکت های فعال در حوزه قندوشکر را فراهم کرد.

در این خصوص فریبزر فرحمند مدیرامور مالی شرکت شکر شاهرود به خبرنگار بورس نیوز گفت: در گذشته قیمت شکر ۳۴۰۰ تومان بود که اکنون با افزایش ۱۹درصدی به ۴۰۵۰ تومان افزایش یافت اما از سویی دیگر قیمت خرید چغندر قند نیز از ۳۱۲۹ تومان به ۴۰۱۸ تومان رسیده که این امر حاکی از افزایش ۲۹درصدی قیمت این ماده اولیه بوده بنابراین افزایش قیمت این محصول سود زیادی برای شرکت‌های تولیدکننده شکر در برنخواهد داشت.

وی با بیان اینکه قیمت شکر باید حداقل ۴۱۰۰ تومان تعیین می‌شد، افزود: افزایش قیمت شکر موجبات ایجاد هیجان در بازار بورس را فراهم کرده بنابراین در آخرین روز معاملات بازارسرمایه، سهام شرکت‌های تولیدکننده شرکت به طور هیجانی روند رو به رشد را در پیش گرفته اند.

alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
مدیر مالی قند شاهرود اصلا توی باغ نیستند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: