تعداد بازدید : ۲۰۹۱
کد خبر : ۱۹۵۵۲۴
مدیر پرتفوی و سهام «تیپیکو» خبر داد:
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
نماد شرکت‌های داروسازی شهیدقاضی و شیرین دارو که دارای سودآوری مناسب و عملکردهای مطلوب هستند؛ در سال جاری و به‌زودی از بازار پایه به بازار اول یا دوم فرابورس انتقال خواهند یافت.

به گزارش بورس نیوز، مجمع عادی سالانه تی‌پی‌کو با تقسیم سود مناسب ۹۴ درصدی و همچنین خبرهای مثبت منتشر شده در مجمع، با اقبالی بسیار خوب از طرف خریداران همراه بود و در چند روز متوالی شاهد صف خرید این هلدینگ بودیم.


اعظم هنردوست، مدیر پرتفوی و امور سهام تی‌پی‌کو در خصوص وضعیت فعلی و برنامه های آتی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین بیان کرد:
شرکت‌های زیر مجموعه تی‌پی‌کو امسال را که سال «تولید ملی» نام گرفته، به یکی از درخشان‌ترین سال‌های حیات دارویی کشور بدل خواهند کرد، زیرا هم‌اکنون روی پروانه ساخت حدود ۱۲۰ محصول جدید کار می‌کنند که خبرهای آن به‌زودی اعلام خواهد شد.


«افزایش سرمایه»
به‌زودی در تی‌پی‌کو افزایش سرمایه از محل سود انباشته خواهیم داشت. امسال از سود انباشته ۹۸، افزایش سرمایه‌ خواهیم داشت که جزئیات آن از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد.


«محصولات جدید»
محصولات جدید دارویی شرکت‌های گروه دارویی تامین در پایان سال ۱۳۹۹، از ۳۸۰ عنوان خواهد گذشت. ۱۲۰ محصول جدید دارویی در راه است.

«افزایش نرخ»
افزایش نرخ محصولات دارویی را هم با توجه به افزایش هزینه‌های عوامل تولید و عدم تخصیص ارز  ۴۲۰۰ تومانی پیشاروی داریم؛ که بر تامین بخشی عمده از مواد اولیه مصرفی امسال برخی شرکت‌ها اثر گذاشته و در سه ماهه چهارم سال، روی برخی از اقلام شرکت‌های زیر مجموعه، اعمال، و این مساله، تاثیراتی مثبت بر سودآوری شرکت‌ها خواهد داشت.

«کاهش دوره وصول مطالبات»
اتفاق مثبت دیگر امسال این بود که خوشبختانه شرکت‌های زیرمجموعه توانستند هزینه‌های مالی و دوره وصول مطالبات خود را هم کاهش دهند.

 

«ناو سهم»
معیار اصلی در بررسی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نظیر تی‌پی‌کو، نسبت قیمت به خالص ارزش دارایی‌ها (P/NAV) است، با رشد فروش و بهبود عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه و به‌تبع آن رشد قیمتی آن‌ها در بازار سرمایه، این نسبت برای تیپیکو زیر ۶۰ درصد است که این هم به‌نوبه خود، موجب ارزندگی و جذابیت بالای این سهم در بین سرمایه‌گذاران شده است.

 

«۳ شرکت زیرمجموعه در آستانه عرضه اولیه»
شرکت‌هایی که در سال‌جاری و تاکنون از مجموعه ما وارد بازار سرمایه عرضه اولیه شده‌اند (تولید ژلاتین کپسول ایران، دارویی ره‌آورد تامین و پخش هجرت) بازدهی بسیار مناسبی را برای سهامداران در پی داشتند، لذا به‌زودی سه شرکت دیگر را هم وارد بازار سرمایه خواهیم کرد. شرکت توزیع داروپخش حداکثر تا پایان شهریور ۹۸ وارد بازار سرمایه خواهد شد؛ و دو شرکت دیگرمان هم در ابتدای پاییز.


«انتقال #دقاضی و #دشیری به بازار بالاتر»
همچنین، علاوه بر عرضه‌های اولیه سرمایه‌گذاری دارویی تامین، نماد شرکت‌های داروسازی شهیدقاضی و شیرین دارو که دارای سودآوری مناسب و عملکردهای مطلوب هستند؛ در سال جاری و به‌زودی از بازار پایه به بازار اول یا دوم فرابورس انتقال خواهند یافت.


«تاثیر حذف ارز دولتی دارو»
حذف احتمالی دلار ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده، می‌تواند اتفاقی مثبت در صنعت داروی کشور به حساب آید، و باعث ایجاد چشم‌اندازهای روشن برای این صنعت خواهد بود؛ در صورت حذف ارز دولتی از زنجیره دارو، انتظار می‌رود که با افزایش حجم ریالی فروش و ثبات حاشیه سود خالص شرکت‌ها، مجدداً با افزایش سودآوری آن‌ها مواجه شویم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: