تعداد بازدید : ۷۹۳
کد خبر : ۱۹۵۶۰۳
مدیرعامل سابق بورس تهران:
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
مدیرعامل سابق بورس تهران گفت: محدودیت نوسان برای بازارهای پرابهام ضروری بوده و در بازارهای پرریسک، جایی که ابهام وجود داشته باشد ناظر تلاش می کند دامنه نوسان را کاهش دهد تا بازار به دور از هیجان و به طور تدریجی کشف قیمت را انجام دهد.

محدودیت نوسان برای بازارهای پرابهام ضروری است

به گزارش بورس نیوز، حسن قالیباف اصل اظهار کرد: در همه بازارها در مورد قواعد و مقررات در جهت شفافیت بیشتر، تفکر و تامل می شود. زمانی که بازار با ریسک و ابهام روبه‌رو شود آن قواعد کمک می کند سرمایه‌گذار در خرید و فروش دچار ضرر و زیان نشود.

وی افزود: محدودیت نوسان برای بازارهای پرابهام ضروری است. در بازارهای پرریسک، جایی که ابهام وجود داشته باشد ناظر تلاش می کند دامنه نوسان را کاهش دهد تا بازار به دور از هیجان و به طور تدریجی کشف قیمت را انجام دهد.

مدیرعامل سابق بورس ادامه داد: این قواعد و مقررات باعث می شود کشف قیمت به درستی انجام شود و سرمایه‌گذاران با عجله و هیجان خریدوفروش نکنند تا معاملات با قیمت های واقعی فاصله نگیرد.

قالیباف اصل بیان کرد: در همه بازارها، مقام ناظر هر وقت احساس کند باید تغییر مقررات صورت پذیرد آن را از قبل با دلایل توجیهی اعلام می کند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های بزرگ و با شفافیت مناسب در بورس تهران پذیرفته شده اند و شرکت هایی که به دلیل ابهام، شرایط پذیرش در بورس تهران و بازار اصلی فرابورس را ندارند یا برخی از شرکت ها درخواست پذیرش در تابلوهای فوق را مطرح نکردند ، در بازار پایه حضور دارند. البته فرابورس از سرمایه‌گذارانی که مایل به خرید سهام در این بازار هستند می خواهد بیانیه ریسک را مطالعه کنند تا به این سرمایه‌گذاران یادآوری کند که در بازار پرریسک وارد می شوند.

قالیباف اصل به دامنه نوسان و حجم مبنا در بورس تهران اشاره کرد و گفت: وجود دامنه نوسان محدودتر سبب می شود بازار در زمان ابهام فرصت برای تجزیه و تحلیل به منظور کشف قیمت را داشته باشد.

مدیرعامل سابق بورس تهران توضیح داد: دامنه نوسان قیمتی در بازار پایه فرابورس باید کمتر از بورس اوراق بهادار تهران باشد، زیرا این محدودیت موجب می شود بازار فرصت بیشتری برای کشف قیمت شرکت های با ابهام را داشته باشد.

قالیباف اصل گفت: برخی از مقررات مانند ندیدن مظنه قیمت ها برای سایرین در حال حاضر اجرا نمی شود و به نظر می رسد نیاز به بررسی بیشتری در این زمینه به منظور ارتقاء شفافیت وجود دارد.

عرب پور
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
برادر عزیز خیلی از مردم سهم پلی اکریل را تا قیمت ۷۸۰ تا۹۹۳ تومان خریداری کردند جالب در عرض فقط ۵ روز جمع کثیری ه۳۵ تا بیش از۴۰ درصد سرمایه خود را از دست دادند ایا قانون ویروس اینگونه است امروز ناراحتی و پرخاشگری بیداد می کند زیرا جمعی تمام سرمایه شان را ......‌.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
جناب قالیباف نفرمودن بازار ریسک باید بازدهی بیشتر هم نسبت به ریسکش داشته باشد.وقتی کسی وارد بازار پرریسک میشود باید بازدهی بیشتر هم کسب کند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: