تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۱۹۵۶۵۱
در 5 ماه گذشته صورت گرفت؛
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: مثبت بودن تراز تجاری کشور، حاصل تلاش تولیدکنندگان و صادرکنندگان غیرنفتی بوده و رشد وزنی صادرات غیرنفتی حدود ۳۰ درصد بوده که در خور توجه است.

رشد ۳۰ درصدی صادرات غیرنفتی

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند اظهار کرد: در پنج ماه گذشته شاهد برگشت شیب صعودی تورم نقطه به نقطه و ماهانه و نیز حفظ تراز مثبت تجاری کشور بوده‌ایم.

وی افزود: مثبت بودن تراز تجاری کشور، حاصل تلاش تولیدکنندگان و صادرکنندگان غیرنفتی بوده و رشد وزنی صادرات غیرنفتی حدود ۳۰ درصد بوده که در خور توجه است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: از دیگر مسائل امیدوارکننده در اقتصاد کشور می‌توان به رشد ۲۸ درصدی پروانه بهره‌برداری صنایع در پنج ماهه سال جاری، رشد بیش از پنج درصدی بورس و اوراق بهادار در اولین ماه تابستان نسبت به تیر ماه سال گذشته و افزایش مصرف برق بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط را از جمله دیگر نکات امیدوارکننده اقتصاد کشور خواند.

وی تاکید کرد: امسال بعد از چندین سال، شاهد ترسالی در کشور بودیم و همین باعث رشد تولید در بخش کشاورزی شد. همچنین با تزریق‌هایی که از سوی صندوق توسعه ملی صورت گرفته می‌توانیم  آثار مثبت آن رفته رفته در اقتصاد شاهد باشیم.

وزیر اقتصاد گفت: بازگشت بیش از ۸ میلیارد دلار ارز ناشی از صادرات به کشور در پنج ماه اخیر را مرهون بحث‌های مطروحه و تصمیمات شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی خواند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: