تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۱۹۵۶۸۱
قانون جدید بازار بورس؛
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
این شرکت صنعتی از زمره شرکت‌هایی بوده که با انتشار گزارش ۶ماهه ضعیف‌تر از مدت مشابه سال گذشته مورد استقبال بیشتری قرار گرفت و این روز‌ها قیمت‌های بیش از ۱۱۵۰۰ ریالی سهام این شرکت آن هم با سودی ۲۵۸ ریالی به ازای هر سهم بیش از پیش حباب موجود در بازار سرمایه را آشکار می‌کند.

گزارش ضعیف از «بهپاک» و استقبال بیشتر از این سهام

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، متاسفانه در چند ماه اخیر سهام شرکت‌های با عملکرد ضعیف‌تر از رشد بالاتری برخوردار بوده به طوری که در ماه‌های گذشته و در اکثر صنایع شاهد انتشار گزارش ضعیف شرکت‌ها و رشد قیمت سهام آن‌ها پس از افشا هستیم.

شرکت صنعتی بهپاک از زمره شرکت‌هایی بوده که با انتشار گزارش ۶ ماهه ضعیف‌تر از مدت مشابه سال گذشته مورد استقبال بیشتری قرار گرفت و این روز‌ها قیمت‌های بیش از ۱۱۵۰۰ ریالی سهام این شرکت آن هم با سودی ۲۵۸ ریالی به ازای هر سهم بیش از پیش حباب موجود در بازار سرمایه را آشکار می‌کند.

گزارش ضعیف از «بهپاک» و استقبال بیشتر از این سهام

علیرغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات این شرکت، کاهش چشمگیر مقادیر فروش در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، منجر به عدم افزایش درآمد‌های این شرکت شد.

همانگونه که در جدول نیز ملاحظه می‌شود افت محسوس فروش محصولات اصلی این شرکت مانع از افزایش فروش داخلی این شرکت شده که این موضوع با توجه به رکود بازار‌های داخلی از ریسک‌های سال مالی جاری محسوب می‌شود.

گزارش ضعیف از «بهپاک» و استقبال بیشتر از این سهام

در انتها این شرکت با تحقق درآمدی ۳.۹۶۹ میلیارد ریالی، سود خالصی ۱۲۸ میلیارد ریالی محقق کرده که در حدود ۳۶ درصد سود خالص انتهای دوره سال مالی ۱۳۹۷ است.

امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
اگه اینجوری باشه سهمهایی که فعلا سود ساز نیستن باید مجانی باشن!
بنیادی سهمو بررسی میکردی نه سود فعلی رو در ضمن دلار رانتی حذف بشه جهش سود داره، شما به رانت خوارها گیر بده
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
بهتره این کارشناستون یه دوره آموزش بگذرونه دلیل بالا رفتن قیمت سهم احتمال حذف ارز 4200 و همینطور افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستش در بورس آینده رو میخرن نه گزارش نخ نمای گذشته رو
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: