تعداد بازدید : ۸۷۲
کد خبر : ۱۹۵۷۲۵
ثبت درآمد‌های تلفیقی ۷.۵۰۰میلیارد ریالی؛
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
درآمد‌های تلفیقی شرکت از محل فروش سنگ آهن در سال گذشته به بیش از ۷.۵۰۰ میلیارد ریال رسیده که بیش از نیمی از این درآمد از محل فروش صادراتی محقق شده است.

درآمد‌های تلفیقی «واحیا» بیش از ۷.۵۰۰ میلیارد ریال

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنایع و معادن احیا سپاهان در سال مالی منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، موفق به کسب سود خالص ۳.۸۳۳ میلیارد ریالی شده است.

سود آوری این شرکت پذیرفته شده در بازار پایه فرابورس نسبت به سال مالی قبل افزایش ۲۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. رشد سودآوری شرکت به دلیل افزایش سود سهام دریافتی از شرکت‌های زیرمجموعه و فرعی شرکت است.

متاسفانه با توجه به عدم ارائه ریز سود سرمایه‌گذاری کسب شده شرکت در یادداشت‌های پیوست امکان بررسی جزئیات سودآوری شرکت از محل سود سهام دریافتی امکانپذیر نیست.

شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت عمدتا در بخش‌های مربوط به استخراج و فروش سنگ آهن، سنگ منگنز و مواد کلسینه فعالیت دارند. همچنین شرکت‌های دیگر زیر مجموعه در بخش فعالیت‌های خدمات فنی و مهندسی و حمل و نقل فعالیت دارند.

درآمد‌های تلفیقی شرکت از محل فروش سنگ آهن در سال گذشته به بیش از ۷.۵۰۰ میلیارد ریال رسیده که بیش از نیمی از این درآمد از محل فروش صادراتی محقق شده است. با توجه به اعمال ۲۵ درصد عوارض صادراتی بر ماده اولیه سنگ آهن به نظر می‌رسد که شاهد کاهش درآمد‌های صادراتی شرکت از محل فروش سنگ آهن به بازار‌های جهانی در سال مالی جاری باشیم.

درآمد‌های تلفیقی «واحیا» بیش از ۷.۵۰۰ میلیارد ریال

جمع سود انباشته شرکت با لحاظ کردن سود سال جاری به بیش از ۵.۴۰۰ میلیارد ریال رسیده و بنابر گفته‌های مسئولین شرکت، قرار است با توجه به وضعیت مناسب مالی شرکت، این شرکت در بازار‌های بورس یا فرابورس پذیرش شود.

همچنین لازم به ذکر است، سود تلفیقی کسب شده گروه در سال مالی گذشته به ۵.۲۹۶ میلیارد ریال رسیده که این سود در سال مالی قبل از آن کمتر از ۲.۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.