تعداد بازدید : ۶۷۷
کد خبر : ۱۹۵۸۱۸
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: مساله افزایش سطح نقدینگی موجود در کشور به عنوان یکی از دغدغه‌های نظام مالی کشور مطرح بوده که برنامه‌ریزی منظم و ایجاد سازوکار مناسب بهره گیری از آن در راستای ارتقای رشد اقتصادی کشور را بیش از پیش نمایان می‌کند.

افزایش سطح نقدینگی موجود یکی از دغدغه‌های نظام مالی

به گزارش بورس نیوز، موسی احمدی اظهار کرد: در بازار سرمایه کشور تا سه ماهه ابتدایی سال جاری، دلیل عمده رشد قیمت سهام و شاخص بورس به نرخ برابری ارز برمی گشت، اما با مدیریت نوسانات نرخ ارز و رکود بازار‌های موازی مثل مسکن از یکسو و روند رو به رشد نقدینگی در کشور و ادامه روند صعودی نرخ تورم از سوی دیگر، شاهد تغییراتی طی ماه‌های اخیر در بازار بودیم که مانند یک محرک ادامه روند رو به رشد قیمت سهام شاخص بورس مطرح شده است.

وی افزود: تجارب اقتصاد‌های دنیا نشان داده که بخش خصوصی قدرتمند یکی از پیش‌نیاز‌های تسهیل در رشد اقتصادی کشور‌ها به حساب می‌آید؛ به طوری که حضور شرکت‌های بزرگ سهامی در اقتصاد‌های توسعه یافته و نقش آن‌ها بر کسی پوشیده نیست.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به دلیل جنگ تجاری بین آمریکا و چین در ماه‌های اخیر، قیمت‌های جهانی موادخام و کامودیتی‌ها روند خوبی نداشته است؛ بنابراین لزوم ظرفیت‌سازی داخلی و توجه بیشتر به بازار‌های منطقه‌ای نیز می‌تواند مهم و دارای اهمیت باشد.

احمدی تاکید کرد: به نظر می‌رسد ریسک‌های اقتصادی و سیاسی و ادامه چالش‌های پیش روی ایران در تحریم‌های جهانی نیز مهم باشد. در نهایت توانمندی تولید و فروش محصولات شرکت‌ها عواملی هستند که زمینه افزایش قیمت سهام در آینده را می‌تواند تعیین کند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: مساله افزایش سطح نقدینگی موجود در کشور به عنوان یکی از دغدغه‌های نظام مالی کشور مطرح بوده که برنامه‌ریزی منظم و ایجاد سازوکار مناسب بهره گیری از آن در راستای ارتقای رشد اقتصادی کشور را بیش از پیش نمایان می‌کند.


احمدی گفت: سازوکار متداول در واگذاری پروژه‌ها در دنیا مشارکت عمومی خصوصی بوده که ابزار‌های مالی اختصاصی خود را دارند و تأمین مالی آن‌ها نیز بر اساس رتبه اعتباری و میزان نیاز آن‌ها تدارک دیده شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: