تعداد بازدید : ۱۰۵۸
کد خبر : ۱۹۵۷۸۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
محاسبات انجام شده حاکی از آن‌است که به دلیل افزایش قیمت نفت، درآمد شرکت‌های پالایشی نیز نسبتا به ماه گذشته افزایش یافته به همین دلیل سهام این شرکت‌ها در وضعیت مطلوبی قرار گرفته است.

نرخ نفت سوختی برای رشد درآمد پالایشی‌ها

به گزارش بورس نیوز، کاهش نرخ دلار در روز‌های گذشته موجب شد که سرمایه گذاران ضمن خروج از این بازار نقدینگی خودرا به سمت و سوی دیگری هدایت کنند که در این میان بازار سرمایه به دلیل وضعیت مطلوب صورت‌های مالی شرکت ها، نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرد تا جایی که این جذابیت موجبات سبزپوشی شاخص را فراهم کرد و حتی سهم شرکت‌های کوچک نیز روند رو به رشدی را در پیش گرفتندکه البته این امر ممکن است در روز‌های آینده به دلیل تخلیه حباب عواقبی را نیز برای سهامداران در پیش داشته باشد.


در این خصوص محمد ثریانژاد مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات به خبرنگار بورس نیوز گفت: باتوجه به میزان نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه و نیز حمایت مسئولین دولتی از این بازارسرمایه پیش بینی می‌شود که روند رو به رشد شاخص بورس همچنان ادامه یابد.

وی ادامه داد: وضعیت بنیادی شرکت ها، نتایج بررسی گزارش‌های مالی آن‌ها و شرایط بازار‌های موازی سه عامل مهم در زمینه هدایت نقدینگی به بورس محسوب می‌شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه در روز جاری سهام شرکت‌های پالایشی بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند، ادامه داد: محاسبات انجام شده حاکی از آن‌است که به دلیل افزایش قیمت نفت، درآمد شرکت‌های پالایشی نیز نسبتا به ماه گذشته افزایش یافته به همین دلیل سهام این شرکت‌ها در وضعیت مطلوبی قرار گرفته است.

جانباز
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
با سلام آقایان وخانمها ی مسوول بگذارید بازار سرمایه روند طبیعی خودرا طی کند وعرضه وتقاضا بازاررا متعادل می کند از بورسهای اقتصادهای پیشرفته ونوظهور یاد بگیریم از سال 92 درس بگیریم اشتباه سازمان بورس باعث سقوط بورس شد(علت اصلی) -درمقطعی اززمان مقام معظم رهبری فرمودند :از تنشهای اقتصادی نترسید.--- ---- رکود برای جامعه خطرناک است . رکود اقتصادی و.....و....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: