تعداد بازدید : ۳۱۳۳
کد خبر : ۱۹۵۸۱۹
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
یکی از مهمترین رخداد‌های هفته اخیر، افزایش بیش از ۲۰ درصدی حجم معامله پلیمر‌ها در بازار پتروشیمی است.  

بالارفتن ریسک قیمتی پتروشیمی ها، عامل کاهش توجه سهامداران

 
به گزارش بورس نیوز، این محصول با ثبت رقمی بیش از ۴۸ هزار تن، بالاترین حجم معاملات ثبت شده در ۸ هفته اخیر را از آن خود کرد که نشان از بهبود بازار دارد. البته بازار نیمه تعطیل این هفته پتروشیمی، بر عملکرد فعالان و به مراتب بر رفتار معامله گران بورس کالا نیز تاثیر گذار خواهد بود.

اخبار سیاسی بر بازار تاثیرگذار خواهد بود

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در همین رابطه به خبرنگار بورس نیوز گفت: پتروشیمی‌ها در وضعیتی قرار دارد که کوچکترین خبری به خصوص اخبار سیاسی بر بازار آن‌ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. البته کاهش نرخ دلار و وضعیت فعلی صادرات نیز موضوعات مهمی هستند، اما به تنهایی خبر داغی برای پتروشیمی‌ها محسوب نمی‌شوند.
وی ادامه داد: در بحث فعالیت، شرکت‌هایی که خوراک داخلی هستند و صادرات ندارند، در شرایط بدی به سر نمی‌برند. از طرف دیگر ریسک قیمتی پتروشیمی‌ها بالا رفته و این امر توجه سهامداران را برای خرید کاهش خواهد داد.

ارزش محصولات پتروشیمی به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی این صنعت را زنده و روبه جلو ارزیابی کرد و با افتتاح ۲۷ طرح پتروشیمی در حال اجرا در کشور تا پایان سال ۱۴۰۰، سقف ظرفیت تولید این صنعت را ۱۰۰ میلیون تن دانست.
بهزاد محمدی رشد ارزش محصولات پتروشیمی کشور را از ۱۷ میلیارد دلار کنونی به مرز ۲۴ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ عنوان، و پیش بینی کرد که تا پایان سال ۱۴۰۴ ارزش این محصولات به ۳۷ میلیارد دلار برسد.
در هفته‌ای که گذشت با رشد تقاضا و البته کاهش حجم معاملات ترکیبات شیمیایی در بورس کالا مواجه بودیم، حجم معاملات در بازار این محصولات بدون تغییر مانده، اما رشد تقاضا می‌تواند امری موثر در افزایش مجدد حجم معاملات محصولات شیمیایی باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.