تعداد بازدید : ۳۲۴۹
کد خبر : ۱۹۵۸۱۹
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
یکی از مهمترین رخداد‌های هفته اخیر، افزایش بیش از ۲۰ درصدی حجم معامله پلیمر‌ها در بازار پتروشیمی است.  

بالارفتن ریسک قیمتی پتروشیمی ها، عامل کاهش توجه سهامداران

 
به گزارش بورس نیوز، این محصول با ثبت رقمی بیش از ۴۸ هزار تن، بالاترین حجم معاملات ثبت شده در ۸ هفته اخیر را از آن خود کرد که نشان از بهبود بازار دارد. البته بازار نیمه تعطیل این هفته پتروشیمی، بر عملکرد فعالان و به مراتب بر رفتار معامله گران بورس کالا نیز تاثیر گذار خواهد بود.

اخبار سیاسی بر بازار تاثیرگذار خواهد بود

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در همین رابطه به خبرنگار بورس نیوز گفت: پتروشیمی‌ها در وضعیتی قرار دارد که کوچکترین خبری به خصوص اخبار سیاسی بر بازار آن‌ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. البته کاهش نرخ دلار و وضعیت فعلی صادرات نیز موضوعات مهمی هستند، اما به تنهایی خبر داغی برای پتروشیمی‌ها محسوب نمی‌شوند.
وی ادامه داد: در بحث فعالیت، شرکت‌هایی که خوراک داخلی هستند و صادرات ندارند، در شرایط بدی به سر نمی‌برند. از طرف دیگر ریسک قیمتی پتروشیمی‌ها بالا رفته و این امر توجه سهامداران را برای خرید کاهش خواهد داد.

ارزش محصولات پتروشیمی به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی این صنعت را زنده و روبه جلو ارزیابی کرد و با افتتاح ۲۷ طرح پتروشیمی در حال اجرا در کشور تا پایان سال ۱۴۰۰، سقف ظرفیت تولید این صنعت را ۱۰۰ میلیون تن دانست.
بهزاد محمدی رشد ارزش محصولات پتروشیمی کشور را از ۱۷ میلیارد دلار کنونی به مرز ۲۴ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ عنوان، و پیش بینی کرد که تا پایان سال ۱۴۰۴ ارزش این محصولات به ۳۷ میلیارد دلار برسد.
در هفته‌ای که گذشت با رشد تقاضا و البته کاهش حجم معاملات ترکیبات شیمیایی در بورس کالا مواجه بودیم، حجم معاملات در بازار این محصولات بدون تغییر مانده، اما رشد تقاضا می‌تواند امری موثر در افزایش مجدد حجم معاملات محصولات شیمیایی باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.