تعداد بازدید : ۱۱۵۰
کد خبر : ۱۹۵۷۶۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز:
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
سهم‌های کوچک با وجود مسائلی همچون افزایش سرمایه، رشد زیادی را تجربه کرده و در خصوص تداوم این رشدها، تردید‌هایی شکل گرفته اما پیش‌بینی می‌شود از این میزان شتاب و رشد طی معاملاتی آتی بازارسرمایه کاسته شود و برخی سهم‌ها با افت مواجه شوند.

رشد‌های حباب گونه، صدمات جبران ناپذیر به بازار سرمایه وارد می‌کند

علیرضا قدرتی کارشناس بازارسرمایه در رابطه با رشد قیمت سهام شرکت‌های کوچک در بورس و فرابورس به خبرنگار بورس نیوز گفت: مدیریت، کنترل بازار پایه و رشد حباب گونه و بیش از حد بسیاری از سهم‌های بازار پایه دلیل براین شد که سهامداران نسبت به خروج از این بازار و ورود به دیگر بخش‌های سهم‌های دیگر اقدام کنند.

وی ادامه داد: سهم‌های کوچک با وجود مسائلی همچون افزایش سرمایه، رشد زیادی را تجربه کرده و در خصوص تداوم این رشدها، تردید‌هایی شکل گرفته اما پیش‌بینی می‌شود از این میزان شتاب و رشد طی معاملاتی آتی بازارسرمایه کاسته شود و برخی سهم‌ها با افت مواجه شوند.
 
این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر باید توجه داشت که انتظار درستی نیست که سهام بزرگ در شرایط فعلی با رشد همراه شود اما سهام کوچک رشدی نداشته باشد و بالعکس؛ بازار‌سرمایه باید با توجه به متغیر‌های اساسی و اصولی که بر بازار حاکم است توأمان رشد یا کاهش را تجربه کند و مهم‌ترین متغیر در این امر میزان فروش و سودآوری شرکت هاست.
 
وی تصریح کرد: در برخی سهم‌ها شایعات اخبار و ورود نقدینگی و جریان‌های نقدینگی خاص مشاهده شد که عامل رشد آن‌ها نیز بود؛ نکته مهم در این شرایط که ورود سرمایه مردم به بازار سرمایه در حال افزایش است، اقدام مسئولان و واکنش به رشد حباب گونه برخی سهم‌های کوچک است؛ اگر جلوی رشد‌های حباب گونه گرفته نشود در دراز مدت صدمات جبران ناپذیری به بازار سرمایه وارد خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: