تعداد بازدید : ۱۵۵۲
کد خبر : ۱۹۵۷۶۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز:
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
سهم‌های کوچک با وجود مسائلی همچون افزایش سرمایه، رشد زیادی را تجربه کرده و در خصوص تداوم این رشدها، تردید‌هایی شکل گرفته اما پیش‌بینی می‌شود از این میزان شتاب و رشد طی معاملاتی آتی بازارسرمایه کاسته شود و برخی سهم‌ها با افت مواجه شوند.

رشد‌های حباب گونه، صدمات جبران ناپذیر به بازار سرمایه وارد می‌کند

علیرضا قدرتی کارشناس بازارسرمایه در رابطه با رشد قیمت سهام شرکت‌های کوچک در بورس و فرابورس به خبرنگار بورس نیوز گفت: مدیریت، کنترل بازار پایه و رشد حباب گونه و بیش از حد بسیاری از سهم‌های بازار پایه دلیل براین شد که سهامداران نسبت به خروج از این بازار و ورود به دیگر بخش‌های سهم‌های دیگر اقدام کنند.

وی ادامه داد: سهم‌های کوچک با وجود مسائلی همچون افزایش سرمایه، رشد زیادی را تجربه کرده و در خصوص تداوم این رشدها، تردید‌هایی شکل گرفته اما پیش‌بینی می‌شود از این میزان شتاب و رشد طی معاملاتی آتی بازارسرمایه کاسته شود و برخی سهم‌ها با افت مواجه شوند.
 
این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر باید توجه داشت که انتظار درستی نیست که سهام بزرگ در شرایط فعلی با رشد همراه شود اما سهام کوچک رشدی نداشته باشد و بالعکس؛ بازار‌سرمایه باید با توجه به متغیر‌های اساسی و اصولی که بر بازار حاکم است توأمان رشد یا کاهش را تجربه کند و مهم‌ترین متغیر در این امر میزان فروش و سودآوری شرکت هاست.
 
وی تصریح کرد: در برخی سهم‌ها شایعات اخبار و ورود نقدینگی و جریان‌های نقدینگی خاص مشاهده شد که عامل رشد آن‌ها نیز بود؛ نکته مهم در این شرایط که ورود سرمایه مردم به بازار سرمایه در حال افزایش است، اقدام مسئولان و واکنش به رشد حباب گونه برخی سهم‌های کوچک است؛ اگر جلوی رشد‌های حباب گونه گرفته نشود در دراز مدت صدمات جبران ناپذیری به بازار سرمایه وارد خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: