تعداد بازدید : ۱۲۹۲
کد خبر : ۱۹۵۸۲۵
پژوهشگر حوزه رسانه و تکنولوژی های نوین در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
بهتر است به جای ایده پردازی مداوم و طراحی اپلیکیشن های متعدد، از مجموع افکار و ایده ها استفاده شود. کما اینکه در حال حاضر هم برخی اپلیکیشن ها در هم ادغام شده اند و یا مانند «اسنپ» که چند اپلیکیشن را در خود جا داده، اپلیکیشن های مختلف با کاربرد متفاوت در یک اپلیکیشن جای گیرند تا فضای کمتری در تلفن همراه مخاطب اشغال شود و با نصب یک اپلیکیشن، مخاطبان به چند اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

 

تعداد بازدید : 18

سینا تفنگچی پژوهشگر حوزه رسانه و تکنولوژی های نوین در گفتگو با بورس نیوز در خصوص نقش رسانه در تولید و اطلاع رسانی در زمینه فعالیت های اقتصادی بیان کرد: اطلاع رسانی کامل و جامع بدون سوگیری، مهمترین وظیفه رسانه ها است که البته این مهم در حال انجام است.

وی افزود: تقویت اپلیکیشن ها هم باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از اقدامات قابل انجام، افزایش فعالیت های ویدیو محور است؛ چرا که آینده رسانه در بستر ویدیو بوده و از این طریق می توان به آموزش هم پرداخت. همچنین ضروری است فعالیت رسانه ها در حوزه مسوولیت اجتماعی تقویت شود. مسوولیت اجتماعی می‌تواند شامل آموزش مردم عادی در حوزه تکنولوژی باشد. مردم زمان و پول کافی برای حضور در بسیاری از کلاس آموزشی را ندارند و یا ضرورتی برای این کار احساس نمی کنند و از این رو، از تکنولوژی ها در حد انتظار بهره مند نمی شوند. رسانه ها می توانند با آموزش های رایگان و ویدیو محور هم به رشد خود و هم پر کردن خلا آموزش در مردم کمک کنند و تا همه مردم بتوانند از آموزش رایگان استفاده کنند.


تفنگچی اضافه کرد: آینده اپلیکیشن های موبایلی در ادغام و ارایه یک تفکر بزرگتر است. در حوزه اپلیکیشن ها، بهتر است به جای ایده پردازی مداوم و طراحی اپلیکیشن های متعدد، از مجموع افکار و ایده ها استفاده شود. کما اینکه در حال حاضر هم برخی اپلیکیشن ها در هم ادغام شده اند و یا مانند «اسنپ» که چند اپلیکیشن را در خود جا داده، اپلیکیشن های مختلف با کاربرد متفاوت در یک اپلیکیشن جای گیرند تا فضای کمتری در تلفن همراه مخاطب اشغال شود و با نصب یک اپلیکیشن، مخاطبان به چند اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین بانک ها می توانند بستر خوبی برای اپلیکیشن های مالی باشند. به این صورت که اپلیکیشن های مالی، API خود را در اپلیکشن بانک ها قرار دهند و محصولاتی همچون بیمه و سوپرمارکت و... را عرضه کنند؛ اقدامی که در حال حاضر توسط بعضی بانک ها در حال انجام است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: