تعداد بازدید : ۹۳۱
کد خبر : ۱۹۵۸۸۷
کارشناس بازار سرمایه در بررسی بازار عنوان کرد:
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.

آینده‌ای روشن در انتظار شاخص

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمتی، کارشناس بازار سرمایه در توضیح شرایط حال حاضر بازار عنوان کرد: از عمده دلایل رشد شاخص را می‌توان افزایش نرخ ارز، تاثیر در تولید و بازار دانست.
 
وی ادامه داد: رسیدن شاخص به این ارتفاع، غیر قابل پیش‌بینی بود و برخی معتقدند که این حد از رشد، حباب است؛ اما می‌توان با اطمینان به رشد ادامه دار شاخص امیدوار بود.
 
رحمتی افزود: از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.
 
این کارشناس بازارسرمایه به نوسانات اخیر بازار اشاره داشت و گفت: فراز و فرود شاخص امری طبیعی بوده و نباید تنها انتظار رشد از بازار را داشت؛ این فرود‌ها نشان از استراحت و اصلاح بازار سرمایه دارد که بالطبع بر بازار تاثیرگذار بوده و شاهد کاهش چند هزار واحدی شاخص هستیم.
 
رحمتی افزود: از سوی دیگر، نباید ملاک ما برای دادوستد اعداد و ارقام سهم شرکت‌ها و یا نوسانات شاخص باشد، زیرا عوامل سیاسی، شرایط بنیادی، میزان سودآوری و تولید نیز باید در نظر گرفته شوند. برای مثال در حال حاضر که مذاکرات سیاسی در شرایط آرامی به سر می‌برد شاهد نوسانات کم، صعود شاخص و رشد قیمت‌ها هستیم و اگر تحریم جدیدی بر اقتصاد تحمیل نشود این شرایط ادامه دار خواهد بود. 

رحمتی در پایان اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص بورس به انتهای کار خود نرسیده و در صورت ادامه داشتن شرایط، رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها دور از انتظار نخواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: