تعداد بازدید : ۸۵۸
کد خبر : ۱۹۵۸۸۷
کارشناس بازار سرمایه در بررسی بازار عنوان کرد:
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.

آینده‌ای روشن در انتظار شاخص

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمتی، کارشناس بازار سرمایه در توضیح شرایط حال حاضر بازار عنوان کرد: از عمده دلایل رشد شاخص را می‌توان افزایش نرخ ارز، تاثیر در تولید و بازار دانست.
 
وی ادامه داد: رسیدن شاخص به این ارتفاع، غیر قابل پیش‌بینی بود و برخی معتقدند که این حد از رشد، حباب است؛ اما می‌توان با اطمینان به رشد ادامه دار شاخص امیدوار بود.
 
رحمتی افزود: از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.
 
این کارشناس بازارسرمایه به نوسانات اخیر بازار اشاره داشت و گفت: فراز و فرود شاخص امری طبیعی بوده و نباید تنها انتظار رشد از بازار را داشت؛ این فرود‌ها نشان از استراحت و اصلاح بازار سرمایه دارد که بالطبع بر بازار تاثیرگذار بوده و شاهد کاهش چند هزار واحدی شاخص هستیم.
 
رحمتی افزود: از سوی دیگر، نباید ملاک ما برای دادوستد اعداد و ارقام سهم شرکت‌ها و یا نوسانات شاخص باشد، زیرا عوامل سیاسی، شرایط بنیادی، میزان سودآوری و تولید نیز باید در نظر گرفته شوند. برای مثال در حال حاضر که مذاکرات سیاسی در شرایط آرامی به سر می‌برد شاهد نوسانات کم، صعود شاخص و رشد قیمت‌ها هستیم و اگر تحریم جدیدی بر اقتصاد تحمیل نشود این شرایط ادامه دار خواهد بود. 

رحمتی در پایان اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص بورس به انتهای کار خود نرسیده و در صورت ادامه داشتن شرایط، رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها دور از انتظار نخواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.