تعداد بازدید : ۱۶۵۲۷
کد خبر : ۱۹۵۹۳۷
مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
با توجه به رکود چند وقت اخیر بازار‌های موازی، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری، بورس است.

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید

اسمعیل فوادیان، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین به بورس نیوز گفت: اگر شخصی تصمیم به وارد کردن سرمایه خود در بازار داشته باشد، در حال حاضر مناسبترین گزینه برای سرمایه گذاری بازار سرمایه است و بازار طلا و ارز و مسکن دچار رکود شده اند.


نوسانات بازار طبیعی است

وی به نوسانات اخیر اشاره کرد و افزود: این شرایط همیشه اتفاق می‌افتد و امری طبیعی است، بخصوص در مواقعی که عرضه اولیه اتفاق می‌افتد بسیاری از سهامداران با سرمایه‌های اندک به خرید عرضه اولیه می‌پردازند که باعث می‌شود بازار از مسیر خود خارج شود.

سرمایه گذاران به خرید عرضه اولیه عادت کرده اند

فوادیان افزود: اگر شخصی بخواهد سهمی را بفروشد و بر عرضه اولیه سرمایه گذاری کند اشتباه است، باید سهمی را خریداری کرد که مسیر خود را طی کرده، ولی سرمایه گذاران عادت کرده اند که عرضه اولیه خریداری کنند و همه این امور بازار را به هم می‌ریزد.


دولت و بخش خصوصی همکاری کنند

این کارشناس بازار سرمایه به تاثیر عرضه اولیه اشاره کرد و گفت: باید عرضه اولیه‌ها در بازار افزایش یابد. یکی از دغدغه‌های مطرح در حال حاضر هماهنگی بین دولت و بخصوص پارلمان بخش خصوصی است که در جهت ورود شرکت‌های زیرمجمو عه خود به بورس باید اقداماتی انجام دهند.
وی ادامه داد: این اقدامات هم به نفع خود شرکت هاست هم به نفع مردم. شرکت‌ها با فعالیت سالم و شفاف طبق قوانین بورس، به رشد اقتصاد نیز کمک شایانی خواهند کرد.

 

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید


شرکت‌ها نترسند

فوادیان در خصوص مشکلات این طرح عنوان کرد: البته ممکن است شرکت‌ها از این کنترل‌ها و ارائه اطلاعات سه ماهه به بورس دچار ترس شوند و عدم حضورشان در بورس بر فعالیت آن‌ها مشکلی ایجاد نکند اما؛ بر پویایی اقتصاد حتما تاثیرگذار خواهد بود.

 

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید


چتر بخش خصوصی و دولتی بر سر بورس

مدیرعامل کارگزاری مهر آفرین در پایان اظهار داشت: برای اجرایی شدن این طرح دولت باید از آنچه در حوزه اختیارات خود دارد در جهت کمک و حمایت از شرکت‌ها اقداماتی انجام دهد. بخش خصوصی و دولتی باید دست به دست هم دهند تا شرکت‌های بیشتری در سایه بورس به ادامه فعالیت بپردازند.

سهامدار 09134129251
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
باسلام ازمسئولین محترم خواهشمندم به عمل کرد فرابورس هاکنترل وتوجه بیشتری شود کارکنان این شرکتها نه تنها پاسخ درستی نمیدهند بلکه برخورد نامناسبی بامراجعین دارند کارکنان علاقه زیادی بازی با گوشی دارند.سئوال کنیدعصبانی میشوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: