تعداد بازدید : ۱۸۳۵۶
کد خبر : ۱۹۵۹۳۷
مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
با توجه به رکود چند وقت اخیر بازار‌های موازی، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری، بورس است.

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید

اسمعیل فوادیان، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین به بورس نیوز گفت: اگر شخصی تصمیم به وارد کردن سرمایه خود در بازار داشته باشد، در حال حاضر مناسبترین گزینه برای سرمایه گذاری بازار سرمایه است و بازار طلا و ارز و مسکن دچار رکود شده اند.


نوسانات بازار طبیعی است

وی به نوسانات اخیر اشاره کرد و افزود: این شرایط همیشه اتفاق می‌افتد و امری طبیعی است، بخصوص در مواقعی که عرضه اولیه اتفاق می‌افتد بسیاری از سهامداران با سرمایه‌های اندک به خرید عرضه اولیه می‌پردازند که باعث می‌شود بازار از مسیر خود خارج شود.

سرمایه گذاران به خرید عرضه اولیه عادت کرده اند

فوادیان افزود: اگر شخصی بخواهد سهمی را بفروشد و بر عرضه اولیه سرمایه گذاری کند اشتباه است، باید سهمی را خریداری کرد که مسیر خود را طی کرده، ولی سرمایه گذاران عادت کرده اند که عرضه اولیه خریداری کنند و همه این امور بازار را به هم می‌ریزد.


دولت و بخش خصوصی همکاری کنند

این کارشناس بازار سرمایه به تاثیر عرضه اولیه اشاره کرد و گفت: باید عرضه اولیه‌ها در بازار افزایش یابد. یکی از دغدغه‌های مطرح در حال حاضر هماهنگی بین دولت و بخصوص پارلمان بخش خصوصی است که در جهت ورود شرکت‌های زیرمجمو عه خود به بورس باید اقداماتی انجام دهند.
وی ادامه داد: این اقدامات هم به نفع خود شرکت هاست هم به نفع مردم. شرکت‌ها با فعالیت سالم و شفاف طبق قوانین بورس، به رشد اقتصاد نیز کمک شایانی خواهند کرد.

 

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید


شرکت‌ها نترسند

فوادیان در خصوص مشکلات این طرح عنوان کرد: البته ممکن است شرکت‌ها از این کنترل‌ها و ارائه اطلاعات سه ماهه به بورس دچار ترس شوند و عدم حضورشان در بورس بر فعالیت آن‌ها مشکلی ایجاد نکند اما؛ بر پویایی اقتصاد حتما تاثیرگذار خواهد بود.

 

عرضه اولیه نخرید، سود ببرید


چتر بخش خصوصی و دولتی بر سر بورس

مدیرعامل کارگزاری مهر آفرین در پایان اظهار داشت: برای اجرایی شدن این طرح دولت باید از آنچه در حوزه اختیارات خود دارد در جهت کمک و حمایت از شرکت‌ها اقداماتی انجام دهد. بخش خصوصی و دولتی باید دست به دست هم دهند تا شرکت‌های بیشتری در سایه بورس به ادامه فعالیت بپردازند.

سهامدار 09134129251
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
باسلام ازمسئولین محترم خواهشمندم به عمل کرد فرابورس هاکنترل وتوجه بیشتری شود کارکنان این شرکتها نه تنها پاسخ درستی نمیدهند بلکه برخورد نامناسبی بامراجعین دارند کارکنان علاقه زیادی بازی با گوشی دارند.سئوال کنیدعصبانی میشوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.