تعداد بازدید : ۷۷۶
کد خبر : ۱۹۵۹۳۹
نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن گفت:
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن گفت: تقریبا ۶۰ درصد از ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی است. این شرکت‌ها با وجود این که P به E اکثر آن‌ها در حدود ۵ یا حتی زیر ۵ است، در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی را تجربه نکرده اند.

۶۰ درصد ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی بحرالعلوم در رابطه با تاثیر تسویه اعتباری کارگزاری‌ها اظهار کرد: هرچند که مساله تسویه اعتباری کارگزاری‌ها در گذشته پررنگ و موثر بود، اما در وضعیت فعلی به دلیل افزایش حجم نقدینگی در بازار این مساله بسیار کمرنگ شده است.

وی افزود: مشتری‌مداری و حفظ منافع مشتری به عنوان اولویت‌های کاری کارگزاری‌ها بوده و این اولویت‌ها سبب می‌شود که کارگزاری‌ها در برخورد با مشتریان اعتباری، آن‌ها را مجبور به تسویه کامل در سررسید اعتباری یا سال مالی خود نکنند. همین موارد تغییر شرایط تسویه اعتباری کارگزاری‌ها را نسبت به چهار، پنج سال گذشته در پی داشته است.

نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن ادامه داد: تقریبا ۶۰ درصد از ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی است. این شرکت‌ها با وجود این که P به E اکثر آن‌ها در حدود ۵ یا حتی زیر ۵ است، در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی را تجربه نکرده اند.

بحرالعلوم درخصوص رکود ارز بر بازار‌های دیگر بیان کرد: وقتی بازار ارز ثبات پیدا کرد در بازار‌های طلا، مسکن و خودرو کاهش قیمت را داشتیم که این موضوع تمایل ورود نقدینگی به این بازار‌ها را به شدت کاهش داده است. از سوی دیگر سپرده‌های بانکی نیز به دلیل ماه‌شمار شدن جذابیت خود را از دست داده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: