تعداد بازدید : ۱۰۱۹
کد خبر : ۱۹۵۹۳۹
نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن گفت:
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن گفت: تقریبا ۶۰ درصد از ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی است. این شرکت‌ها با وجود این که P به E اکثر آن‌ها در حدود ۵ یا حتی زیر ۵ است، در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی را تجربه نکرده اند.

۶۰ درصد ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی بحرالعلوم در رابطه با تاثیر تسویه اعتباری کارگزاری‌ها اظهار کرد: هرچند که مساله تسویه اعتباری کارگزاری‌ها در گذشته پررنگ و موثر بود، اما در وضعیت فعلی به دلیل افزایش حجم نقدینگی در بازار این مساله بسیار کمرنگ شده است.

وی افزود: مشتری‌مداری و حفظ منافع مشتری به عنوان اولویت‌های کاری کارگزاری‌ها بوده و این اولویت‌ها سبب می‌شود که کارگزاری‌ها در برخورد با مشتریان اعتباری، آن‌ها را مجبور به تسویه کامل در سررسید اعتباری یا سال مالی خود نکنند. همین موارد تغییر شرایط تسویه اعتباری کارگزاری‌ها را نسبت به چهار، پنج سال گذشته در پی داشته است.

نائب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن ادامه داد: تقریبا ۶۰ درصد از ارزش بازارسرمایه در اختیار سهام شرکت‌های بنیادی است. این شرکت‌ها با وجود این که P به E اکثر آن‌ها در حدود ۵ یا حتی زیر ۵ است، در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی را تجربه نکرده اند.

بحرالعلوم درخصوص رکود ارز بر بازار‌های دیگر بیان کرد: وقتی بازار ارز ثبات پیدا کرد در بازار‌های طلا، مسکن و خودرو کاهش قیمت را داشتیم که این موضوع تمایل ورود نقدینگی به این بازار‌ها را به شدت کاهش داده است. از سوی دیگر سپرده‌های بانکی نیز به دلیل ماه‌شمار شدن جذابیت خود را از دست داده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.