تعداد بازدید : ۱۷۲۳
کد خبر : ۱۹۵۹۱۰
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
پول جدید توسط حقیقی‌ها در حال ورود به بازار است. در ماه‌های اخیر، درخواست صدور کد‌های معاملاتی توسط حقیقی‌ها به شدت افزایش داشته و ورود تازه وارد‌ها به معنای ورود نقدینگی جدید به بازار است..

خاطره سازی شاخص در بین التعطیلین!

 

به گزارش بورس نیوز، در حالی که بسیاری انتظار یک روز کسل کننده در روز پایانی هفته و بعد از دو روز تعطیل را داشتند؛ بازار سرمایه همچون کودکی پرانرژی با پرش ۳۱۳۴ واحدی (تا این لحظه از معاملات) همگان را غافلگیر کرد. این غافلگیری دلچسب همراه رخت سبز خوشرنگ بر تن اکثر نمادهای خودرویی، پالایشی، بانکی و... بود. با توجه به اینکه در هفته های قبل بعضی تحلیلگران صحبت از فتح قله ۳۰۰ هزار واحدی می کردند، باید دید این نقطه، نقطه اصلاح بازار است یا رشد بازار کماکان ادامه دارد.

خاطره سازی شاخص در بین التعطیلین!

محمد کفاش پنجه شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفت و گو با بورس نیوز در خصوص رشد دلچسب بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار سرمایه و استقبال حقیقی ها از بازار سرمایه، به نظر می رسد روند مثبت و صعودی بازار سرمایه ادامه خواهد داشت؛ ولی میزان شیب رشد قابل پیش بینی نیست.

وی افزود: روند مثبت بازار سرمایه تحت تاثیر چند عامل قرار دارد و اخبار سیاسی مثبتی همچون خبر مربوط به اخراج جان بولتون نیز در رشد امروز بازار سرمایه اثرگذار بوده است. البته پول جدید توسط حقیقی ها در حال ورود به بازار است. در ماه های اخیر، درخواست صدور کدهای معاملاتی توسط حقیقی ها به شدت افزایش داشته و ورود تازه واردها به معنای ورود نقدینگی جدید به بازار است.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های برتر برای سرمایه گذاری گفت: سهم برخی شرکت ها در این مدت رشد قیمت زیادی داشته و پرریسک ارزیابی می شود. بهتر است سهامداران به تحلیل صورت های مالی، نسبت P بر E، ارزش ذاتی و همچنین نقدشوندگی سهم توجه داشته باشند. برخی نمادها چند برابر ارزش NAV معامله می شوند و این، منطقی نیست. حباب قیمت در سهم های کوچک و زیان ده، نگران کننده است.

وی افزود: در مقابل بعضی سهم های بزرگ و بنیادی بازار با نسبت های P بر E پایین، از رشد بازار جا مانده اند و پتانسیل رشد دارند. ضمن اینکه این سهم ها، نقدشوندگی بالایی هم دارند و سرمایه گذاران تازه وارد هنگام فروش، با مشکلی مواجه نخواهند شد.

کفاش در خاتمه تصریح کرد: امیدواریم سهامداران تازه وارد از تجربیات کارشناسان بازار سرمایه هم استفاده کنند تا در آینده، دچار مشکل نشوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: