تعداد بازدید : ۷۲۳
کد خبر : ۱۹۵۹۴۱
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از دهه ۴۰ تاکنون تنها یک پتروشیمی در آبادان تاسیس شده، بنابراین توسعه پتروپالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در این منطقه ضروری بوده و ظرفیت بسیاری برای این مساله وجود دارد.

از دهه ۴۰ تاکنون تنها یک پتروشیمی در آبادان تاسیس شد

به گزارش بورس نیوز، عامر کعبی درباره وضعیت پالایشگاه آبادان به عنوان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های خاورمیانه، اظهار کرد: تولید نفت پالایشگاه آبادان از ۴۰۰ هزار بشکه در روز، گذشته و با توجه به این ظرفیت تولیدی و نزدیکی به راه‌های مواصلاتی و راه‌آهن امکان رشد صنایع پتروشیمی در کنار این پالایشگاه بسیار است.

وی افزود: از دهه ۴۰ تاکنون تنها یک پتروشیمی در آبادان تاسیس شده، بنابراین توسعه پتروپالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در این منطقه ضروری بوده و ظرفیت بسیاری برای این مساله وجود دارد.

نماینده مردم آبادان در خانه ملت ادامه داد: فاصله گرفتن از خام‌فروشی، رسیدن به ارزش‌افزوده، اشتغال و درآمد در شهری مانند آبادان که افراد بیکاری در آن وجود دارد از مزایا و فواید توسعه پتروشیمی‌ها به حساب می‌آیند.

کعبی درخصوص مصوبه اخیر مجلس مبنی بر افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، تاکید کرد: جذب سرمایه‌گذار در راستای تولید و صادرات صنایع پتروشیمی می‌تواند کمک زیادی کند. البته این موضوع را نیز در نظر بگیریم که آبادان با کشور‌های عربی همجوار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: مزیت نسبی ایران در حوزه نفت و گاز بوده و استفاده صحیح از این نعمت خدادادی می‌تواند برکات بسیاری درپی داشته باشد و البته اهمیت اصلی این طرح در بی اثر کردن تحریم‌های اقتصادی دشمن است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید توجه داشت این مصوبه نه تنها فقط بخشی از نقدینگی موجود در کشور را به سوی تولید هدایت می‌کند بلکه بخش قابل توجهی از نفتی که صادر نمی‌شود و به هر دلیلی با کاهش تولید اجباری رو به رو بوده را مدیریت کرده و تبدیل به فرآورده‌های با ارزش‌افزوده می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.