تعداد بازدید : ۸۳۳
کد خبر : ۱۹۵۹۵۵
کارشناس اقتصادی در یادداشتی تاکید کرد:
۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
نبود تعادل و تناسب بین قدرت خرید مردم و هزینه ها، رکود سنگینی در شش‌ماهه دوم حکمفرما خواهد شد و رشد منفی ۱۵ درصد در انتظار اقتصاد ایران است.

به گزارش بورس نیوز، احسان سلطانی در یادداشتی نوشت:

«در دو ساله منتهی به مرداد ۱۳۹۸، قیمت دلار بازار آزاد ۲۱۰، بهای طلا در بازار تهران ۲۴۵، بهای طلای جهانی ۱۶، میانگین بهای ساختمان مسکونی تهران ۱۹۰ و ارزش جاری بورس ۱۸۰ درصد رشد داشت.

 در دو سال اخیر قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی، لوازم خانگی، خودرو و حتی یک بطری آب معدنی حداقل ۲۰۰ درصد بالا رفته، قیمت مواد غذایی بیش از ۲ برابر شده و افزایش قیمت ها در محدوده ای بین ۲ تا ۵ برابر نوسان می کند.

 واقعیت های بازارها نشان می دهد که نرخ تورم ایران بر پایه قیمت دلار تعیین می شود و نرخ تجمعی دوساله آن به مراتب بیش از ۶۹ درصدی است که مرکز آمار ایران اعلام می کند.

 نظر به سرکوب دستمزدها، درآمد کل خانوارها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد بالا رفته، اما در مقابل قیمت غذا دو برابر و سایر کالاها بیش از سه برابر شده است.

 در نتیجه نبود تعادل و تناسب بین قدرت خرید مردم و هزینه ها، رکود سنگینی در شش‌ماهه دوم حکمفرما خواهد شد و رشد منفی ۱۵ درصد در انتظار اقتصاد ایران است.»

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.