تعداد بازدید : ۶۶۹
کد خبر : ۱۹۶۰۶۲
کارشناس بازار سرمایه درگفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
نگاهی بر لیست واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی می‌توان دریافت که سهم‌های پر پتانسیلی در آن نهفته بوده اما چرایی آنکه صرفا بحث شرکت‌های کوچک در حال پیگیری است و واگذاری‌های بزرگ در دستور کار قرار نمی‌گیرد، اطلاعات دقیقی موجود نیست.
 
صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین عرضه‌های اولیه
 
فرزاد نبی زاده مدیرعامل کارگزاری دلیران پارس به خبرنگار بورس نیوز گفت: خودرویی‌ها و بانکی‌ها شرایط مثبتی دارند که نشان دهنده رشد بازار است، هر چند که شاخص سقف بالایی پیدا کرده و به اصطلاح سقف تاریخی دارد اما؛ پیش بینی می‌شود با توجه به ورود نقدینگی تا حداقل اواخر پاییز، شرایط مثبت بماند البته نه به صورت صعودی، ولی به صورت متعادل.
 
 
صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین عرضه‌های اولیه
 
 
بورس بهترین مکان برای سرمایه گذاری

وی در ادامه به استقبال از بازار سرمایه در روز‌های اخیر اشاره داشت و افزود: با توجه به رکود و عدم رونق در بازار‌های موازی، بورس بهترین مکان برای سرمایه گذاری است. ورود کد‌های جدید طی چند روز گذشته نشان می‌دهد اقبال مردم رو به بازار سرمایه بوده و به عنوان محلی مطمئن برای سرمایه گذاری شناخته می‌شود. 
 
 
 
صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین عرضه‌های اولیه
 
عرضه های اولیه ابزاری برای فرهنگ سازی

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر عرضه‌های اولیه عنوان کرد: عرضه‌های اولیه بیشتر به عنوان یک ابزار برای فرهنگ سازی بوده و تاثیر بسزایی در بازدهی سرمایه گذاران ندارد. این فرهنگ سازی در جهت شناخت هر چه بیشتر سهامداران از بازار و ایجاد انگیزه است.
 
 
صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین عرضه‌های اولیه
 
تنها شرکت های کوچک پیگیری می شود
 
وی ادامه داد: سازمان خصوصی سازی لیستی دارد از واگذاری‌ها و سهم‌های پر پتانسیل و همچنین شرکت‌های بزرگی که می‌توانند در شرایط حال حاضر رونق، وارد بازار بورس شوند، اما درباره اینکه چرا صرفا بحث شرکت‌های کوچک تنها در حال پیگیری است و چرا این اقدامات مانند گذشته صورت نمی‌گیرد اطلاعات دقیقی موجود نیست.
 
 
صندوق‌های سرمایه گذاری جایگزین عرضه‌های اولیه
 
به جای عرضه اولیه سراغ صندوق های سرمایه گذاری بروید

 مدیرعامل کارگزاری دلیران پارس در خصوص خرید عرضه اولیه برای سهامداران نوپا عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود که به جای عرضه اولیه به سراغ صندوق‌های سرمایه گذاری بروند و اگر سرمایه بیشتری دارنددر سبد‌های تخصصی سرمایه گذاری کنند، به صورت کلی، چون عرضه‌های اولیه از اهمیت ارزشی چندانی برخوردار نیستند بیشتر مناسب پول‌های خردی است که وارد بازار می‌شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.