تعداد بازدید : ۱۲۲۳
کد خبر : ۱۹۶۰۶۵
ارزش‌گذاری‌ در گزارش توجیهی بانک پارسیان بررسی شد؛
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
هیات مدیره بانک پارسیان پیشنهاد افزایش سرمایه ۵۸۵ درصدی این شرکت را از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ارائه کرده است.

پیشنهاد هیات مدیره برای افزایش سرمایه ۵۸۵ درصدی «وپارس»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، هیات مدیره بانک پارسیان پیشنهاد افزایش سرمایه ۵۸۵ درصدی این شرکت را از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ارائه کرده است.

در صورت اجرایی شدن این افزایش سرمایه، مبلغ سرمایه ثبت شده شرکت با ۱۳۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال افزایش به ۱۶۲ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال خواهد رسید.

پیشنهاد هیات مدیره برای افزایش سرمایه ۵۸۵ درصدی «وپارس»

با این حال در گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت مواردی که در خصوص نحوه ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته توسط کارشناسان رسمی دادگستری را مشاهده می‌کنیم.

بر اساس گزارش ارائه شده محل تامین منابع این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت به شرح جدول زیر محاسبه شده است:

پیشنهاد هیات مدیره برای افزایش سرمایه ۵۸۵ درصدی «وپارس»

همان گونه که در جدول مشاهده می‌شود بیشترین مازاد شناسایی شده از محل سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بوده که عمدتا مربوط به سه شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان به مبلغ مازاد ۵۷.۶۲۴ میلیارد ریال، شرکت گروه مالی پارسیان به مبلغ ۳۵.۱۰۹ میلیارد ریال و شرکت گروه داده پردازی بانک پارسیان به مبلغ مازد ۱۲.۲۷۹ میلیارد ریال است.

این در حالی است که هیچ گونه توضیحی در خصوص نحوه ارزش گذاری این شرکت‌ها تاکنون ارائه نشده و با توجه به سابقه سودآوری این شرکت ها، مبانی ارزش‌گذاری در خصوص این شرکت‌ها نامشخص است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.