تعداد بازدید : ۱۴۷۱
کد خبر : ۱۹۶۲۵۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
تاکنون تحلیل‌هایی مبنی بر رسیدن شاخص تا مرز ۳۶۰ یا ۳۷۰ هزار واحد نیز صورت گرفته اما؛ ظاهرا امری دور از ذهن به نظر می رسد.

 

جای خالی یک عرضه اولیه /رسیدن شاخص به مرز ۳۷۰ هزار واحد غیر منطقی است

علی مولایی، مدیرعامل کارگزاری آریا نوین به بورس نیوز گفت: طبق پیش بینی‌های گذشته، اگر شاخصی که اکنون در سقف ۳۰۰ هزار واحدی قرار دارد، این سطح را حفظ و کف جدیدی روی آن ایجاد کند پایه‌ای برای حرکات بعدی بازار و موثر بر فضای روانی آن خواهد بود. 
 
 مرز ۳۷۰ هزار واحدی شاخص دور از انتظار است

وی ادامه داد: تاکنون تحلیل‌هایی مبنی بر رسیدن شاخص تا مرز ۳۶۰ یا ۳۷۰ هزار واحد نیز صورت گرفته اما؛ به نظر من امری دور از ذهن خواهد بود
این کارشناس بازار سرمایه رشد شاخص را تا ۳۲۰ یا ۳۳۰ هزار واحد پیش بینی و عنوان کرد: طی مدت اخیر شاهد حرکت افراد و نقدینگی به سمت بازار سرمایه بوده ایم و این‌ها نشان از توان حرکت به سمت بالاست.
 
حرکت نقدینگی از بانک به سمت بازار سرمایه

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین به گزارش‌های منتشر شده به نقدینگی جاری بانک‌ها اشاره داشت و گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در بانک‌ها از سپرده‌های بلند مدت به سمت سپرده‌های کوتاه مدت در حرکت بوده است، این امر نشان از آمادگی پول برای خروج از سیستم بانکی دارد.
 
وی ادامه داد: از سویی دیگر بازار‌های موازی کاملا تحت کنترل دولت قرار دارند، بازار نیز جای رشد خوبی دارد و با جاری شدن حجم سرمایه و حرک ت مضاعف شاخص تا مرز بالای ۳۲۰ تا ۳۳۰ هزار واحدی، اور پرایس قطعا اتفاق خواهد افتاد. 
 
جای خالی یک عرضه اولیه /رسیدن شاخص به مرز ۳۷۰ هزار واحد غیر منطقی است
 
جای یک عرضه اولیه خوب خالی است
مولایی جای عرضه اولیه‌های خوب را در بازار خالی عنوان کرد و گفت: عرضه اولیه خوب می‌تواند عمقی مناسب به بازار بدهد؛ حمایت و همت شرکت بورس و فرابورس در ارائه یک عرضه اولیه خوب می‌تواند علاوه بر عمق بازار، از حرکت سهم‌ها به سمت قیمت‌های فوقِ اشباع و غیر منطقی جلوگیری کند. 

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین در پایان اظهار داشت: برخی سهم‌ها با بازار‌های داخلی می‌توانند گزارش‌های شش ماهه بسیار خوبی نسبت به شش ماهه دوم سال ۹۷ ارائه دهند که به تثبیت بازار کمک خواهد کرد؛ در مجموع علی رغم نزول چند هزار واحدی شاخص، به بازار امیدوار هستم و جای چند عرضه اولیه خوب در بازار خالی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: