تعداد بازدید : ۱۳۲۹
کد خبر : ۱۹۶۳۶۵
خوب‌ها و بد‌های هفته؛
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
تحولات سیاسی منطقه در کنار تسویه اعتباری کارگزاری‌ها بار منفی سنگینی را بر دوش شاخص‌های بازار سهام گذاشت اما؛ باز هم در این بین سهم‌هایی همچون «کبورس» و «غنوش» در چنین شرایطی پا پس نکشیدند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بورس تهران در آخرین هفته شهریور ماه در حالی کار خود را با رشد ۴۵۰۰ واحدی شاخص کل آغاز کرده بود، در آخرین روز هفته رکوردشکنی کرد اما؛ این بار از نوع منفی.

بر این اساس، شاخص کل در روز گذشته بیش از ۷۹۰۰ واحد از صعود خود در طول هفته را پس گرفت و عقب‌نشینی کرد. در مجموع، دماسنج بازار سرمایه این هفته را با افت ۲ درصدی به پایان رساند.

«نوش» شیرین در هتل‌های «کوثر»

به طور کلی، در هفته‌ای که گذشت شاهد رشد قیمت حدود ۳۳درصدی در نماد «کبورس» بودیم و لقب پربازده‌ترین سهم هفته به سهمی از گروه فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط تعلق گرفت.
دو سهم «رنیک» و «غنوش» به صورت مشترک جایگاه دوم را از این حیث از آن خود کردند و نزدیک به ۲۸ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کردند.

«گکوثر» نیز با رشد قیمت ۲۷ درصدی، کام همراهان خود را شیرین کرد.

«نوش» شیرین در هتل‌های «کوثر»

در آن سوی معاملات، بازار سرمایه آن روی خود را به سهامداران «ثعتما» نشان داد و حدود ۱۹درصد از ارزش این شرکت کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، «خفنر» نیز با افت قیمت ۱۵درصدی دومین سهم زیان‌ده هفته جاری بود و «وساخت» نیز در جایگاه سوم ایستاد.

«نوش» شیرین در هتل‌های «کوثر»

در هفته‌ای که گذشت تنها ۱۱ صنعت با رشد شاخص مواجه شدند و باقی صنایع تحت تأثیر شرایط پرعرضه بازار رو به نزول گام برداشتند.

بر اساس بررسی‌های آبسیم، صنعت «چاپ و انتشار» عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت و توانست ۱۸درصد بر رقم شاخص خود بیافزاید.

صنایع «پیمانکاری صنعتی» و «زراعت» در رتبه‌های دوم و سوم ایستادند و برخلاف شاخص کل و بسیاری از صنایع، در مجموع حال و روز خوشی داشتند.

«نوش» شیرین در هتل‌های «کوثر»

نگاهی به صنایع زیان‌ده هفته حاکی از آن است که «استخراج نفت گاز جز اکتشاف» افت ۱۳درصدی داشت و خود را به عنوان زیان‌ده‌ترین صنعت آخرین هفته شهریور ماه معرفی کرد. «عمده فروشی» ۱۰درصد و «سایر حمل و نقل» ۹درصد عقب‌نشینی داشته‌اند.

«نوش» شیرین در هتل‌های «کوثر»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: