تعداد بازدید : ۱۱۰۱
کد خبر : ۱۹۶۴۰۸
فعال اقتصادی در حوزه پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
قطعاً به آمریکا در جهت لغو تحریم‌های ایران فشار زیادی وارد می‌شود و احتمال اینکه این جریان به نفع کشور تمام شود نیز وجود دارد اما؛ نمی‌توان شلوغ‌بازی‌های عربستان را نادیده گرفت.

باز شدن راه نفتی ایران/ بورس انرژی تنها واسطه نباشد

به گزارش بورس‌نیوز، هند‌ی‌ها درصدد اخذ رضایت از آمریکا برای لغو تحریم نفتی ایران هستند و این تلاش را مجدداً از سر گرفته‌اند.
باید اشاره داشت که چنین اقدامی در حالی صورت می‌گیرد که اختلال شبکه بازار‌های نفتی به‌وسیله حمله پهبادی یمن به تأسیسات نفتی عربستان بازار را با تلاطم همراه کرده است.
 
بااین‌حال هندی‌ها و مقامات دهلی‌نو مذاکرات تازه‌ای را با آمریکا در راستای اخذ مجوز واردات نفت از ایران را آغاز کرده‌اند.
این در حالی است که قبل از شدت یافتن تحریم‌های نفتی آمریکا، ایران ازجمله تأمین‌کنندگان نفت خام موردنیاز پالایشگاه‌های هند (به میزان ۱۰ درصد) بود.
 
 
باز شدن راه نفتی ایران/ بورس انرژی تنها واسطه نباشد

میزان علاقه به نفت ایران تشدید می‌شود

سید حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به شرایط سیاسی پیش‌آمده و مشکلات تأسیسات نفتی در عربستان، تمایل متقاضیان نفت از ایران را محتمل دانست و به بورس نیوز گفت: با این اتفاقات راه برای کشور ما بازخواهد شد و میزان علاقه به نفت ایران بالا خواهد رفت.
 
وی ادامه داد: قطعاً به امریکا در جهت لغو تحریم‌های ایران فشار زیادی وارد می‌شود و احتمال اینکه این جریان به نفع کشور تمام شود وجود دارد اما؛ نمی‌توان شلوغ‌بازی‌های عربستان را نادیده گرفت.

تأثیر مثبت بورس انرژی در ساماندهی فعالیت‌ها

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران عملکرد بورس انرژی در این حوزه را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور بورس انرژی تمامی فعالیت‌ها را ساماندهی کرد، تلاطم بازار فرآورده‌ها و اینکه هرکدام به‌صورت جداجدا معامله می‌شد و از همه مهم‌تر چند قیمتی بودن باعث سردرگمی خریداران می‌شد.
 
وی افزود: یکپارچگی و شفافیت در بورس انرژی قطعاً تأثیر بسیار مثبتی خواهد داشت و امید می‌رود که باقدرت به فعالیت خود ادامه دهد.

بورس انرژی تنها به‌عنوان واسطه عمل نکند

حسینی افزود: اینکه بورس انرژی تنها به‌عنوان یک واسطه عمل کند کافی نیست. سازمان بورس اگر بر زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری داشته باشد، خریداران راحت‌تر با واسطه‌گری بورس وارد معاملات می‌شوند و دیگر نیازی به خریدوفروش‌های چندمرحله‌ای نخواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: