تعداد بازدید : ۶۹۵
کد خبر : ۱۹۶۴۷۹
ادامه روند زیان‌آوری در «شزنگ»؛
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
علیرغم عملکرد چشمگیر در افزایش ۶۴۴ درصدی مقادیر فروش که منجر به رشد ۲۴۰ میلیارد ریالی مبالغ فروش نیز شده، همچنان شاهد تحقق زیان خالص ۱۱، ۴۷۴ میلیون ریالی است.

زیان خالص ۱۱، ۴۷۴ میلیون ریالی در «شزنگ»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، نکته قابل توجه در خصوص گزارش ۹ ماهه این شرکت آن است که علیرغم عملکرد چشمگیر در افزایش ۶۴۴ درصدی مقادیر فروش که منجر به رشد ۲۴۰ میلیارد ریالی مبالغ فروش نیز شده است، همچنان شاهد تحقق زیان خالص ۱۱. ۴۷۴ میلیون ریالی است.

زیان خالص ۱۱، ۴۷۴ میلیون ریالی در «شزنگ»

هر چند شرکت موفق به رشد تولید و فروش محصولات خود شده، اما رشد ۱۰۱درصدی هزینه‌های مالی شرکت در ۹ماهه سال مالی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و همچنین افزایش ۱۵۲درصدی و افزایش ۴۰درصدی هزینه‌های فروش، اداری و عمومی از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر تداوم روند زیان‌آوری شرکت در تاریخ مذکور است.

زیان خالص ۱۱، ۴۷۴ میلیون ریالی در «شزنگ»

در نهایت نکته قابل توجه این که شرکت تجهیز نیروی زنگان در خرداد ماه هیچ تولیدی نداشته و در ماه تیر و مرداد نیز به دلیل متوقف بودن خطوط تولید، فقط تولید روغن پایه تولید و با قیمت پایین‌تر از بهای تمام شده به فروش رسید است، حال سوال مهم این است که با توجه به عملکرد ضعیف این شرکت فعال در بازار پایه، آیا قیمتی بیش از ۲۵.۰۰۰ ریال برای هر سهم این شرکت، ارزش خرید دارد؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.