تعداد بازدید : ۶۸۰
کد خبر : ۱۹۶۴۸۰
قندی که برای لرستان شیرین نیست؛
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
مجموع کل درآمد‌های این شرکت در پایان سال مالی جاری در حدود ۶۵۲ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۱.۰۱۷ میلیارد ریال درآمد این شرکت در مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

سیل، فروش این شرکت را زیر آب برد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، کاهش چشمگیر مقادیر فروش و به تبع آن مبالغ فروش شرکت قند لرستان در عملکرد ۱۲ ماهه نخست مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته از اصلی‌ترین دلایل افت ۱۶ درصدی سود خالص این شرکت در آخرین گزارش منتشر شده در سامانه کدال است.

از مهمترین دلایل کاهش ۴۰ درصدی مقدار فروش محصولات شرکت را می‌توان به سیل اخیر اشاره کرد که خسارات فراوانی را به مزارع مختلف و از جمله مزارع کشت چغندر وارد کرد که همین امر موجب از بین رفتن محصولات و یا تاخیر در برداشت چغندر شد که شرکت به اجبار تولیدات خود را متوقف کرد، که در نهایت در سال مالی جاری شرکت قند لرستان تنها موفق به فروش ۳۰.۷۹۸تن از تولیداتش را داشت، این در حالی است که در سال مالی گذشته مقدار فروش شرکت ۵۱.۸۹۴ تن بود.

کاهش ۳۶ درصدی درآمد «قلرست»

مجموع کل درآمد‌های این شرکت در پایان سال مالی جاری در حدود ۶۵۲ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۱.۰۱۷ میلیارد ریال درآمد این شرکت در مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

با این وجود، افزایش حدود ۷۸ میلیارد ریالی سایر درآمد‌های غیر عملیاتی و همچنین این البته کاهش بهای تمام شده به علت افت فروش شرکت، منجر به تحقق ۱۷۲ میلیارد ریالی سود خالص در این مدت شده در حالی که سود خالص سال مالی گذشته این شرکت در حدود ۲۰۴ میلیارد ریال بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.