تعداد بازدید : ۲۴۳۸
کد خبر : ۱۹۶۶۷۸
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی مطرح کرد:
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی صنعت برتر و پر مزیت کشور بوده و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی برای این صنعت می‌تواند فرصتی برای نشان دادن توانمندی‌های ایران در صنعت پتروشیمی به خارج و حتی داخل کشور باشد.

به گزارش بورس نیوز، احمد مهدوی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست اظهار کرد: با وجود تحریم‌ها حضور پررنگ شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست نشان‌دهنده شادابی این دوره از نمایشگاه دارد.

وی افزود: صنعت پتروشیمی صنعت برتر و پر مزیت کشور بوده و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی برای این صنعت می‌تواند فرصتی برای نشان دادن توانمندی‌های ایران در صنعت پتروشیمی به خارج و حتی داخل کشور باشد.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ادامه داد: علی‌رغم اینکه ایران در تولید مواد پلیمری و پلاستیکی حرف اول را در منطقه می‌زند، اما سهم ایران از صادرات در این صنایع تکمیلی کم است. البته برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند فرصتی ایجاد کند تا توانمندی‌های صنایع پتروشیمی به نمایش گذاشته شود.

مهدوی خاطرنشان کرد: ما تمایل داریم محصولات پتروشیمی در داخل کشور به محصول نهایی تبدیل شود. محصولات پلیمری که کشور‌های آسیایی از جمله چین از ما خریداری می‌کنند اگر در داخل کشور به محصول نهایی تبدیل شود سبب اشتغال و افزایش ارزش افزوده بیشتر می‌شود.

وی درخصوص میزان امیدواری صنایع پایین‌دست پتروشیمی به اهداف تعیین شده در جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی بیان کرد: صنایع پایین دست پتروشیمی باید از میزان تامین مواد خوراک پتروشیمی خود مطمئن شوند و برای صادرات‌محور شدن این صنایع برنامه‌ریزی کنند.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی توضیح داد: باوجود تحریم‌هایی که متوجه صنایع کشور شده خوشبختانه امسال حدود به۶ میلیون و ۵۰۰ تن به تولید صنعت پتروشیمی افزوده می‌شود.

مهدوی گفت: نباید نگاه صنایع پایین‌دست پتروشیمی فقط به بازار‌های داخلی باشد. این صنایع باید برای تولید خود بازار‌های کشور‌های همسایه و تمام دنیا را هدف قرار دهند، زیرا این صنایع هیچ نگرانی بابت تامین مواد اولیه برای تولیدات خود ندارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: