تعداد بازدید : ۵۷۵
کد خبر : ۱۹۶۶۹۸
نگاهی اجمالی به شرکت صنعتی بهشهر:
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
نرخ فروش محصولات شرکت در مقایسه با سال مالی گذشته رشد چشمگیری را نشان می‌دهد، اما میزان فروش شرکت کاهش داشته و همچنین شرکت صنعتی بهشهر صادراتی را نیز به ثبت نرسانده است.

نگاهی اجمالی به شرکت صنعتی بهشهر:

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنعتی بهشهر در تاریخ ۱۳۳۰/۰۱/۱۹ تحت نام شرکت پنبه پاک‌کنی بهشهر در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده و طبق تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۳۷۳/۱۱/۱۸ نوع شرکت به سهامی عام تبدیل شده است.
مکان شرکت: بهشهر        تاریخ بهره‌برداری: سال ۱۳۳۰


ظرفیت‌های اسمی و عملی شرکت:

نگاهی اجمالی به شرکت صنعتی بهشهر:

شرکت در بین شرکت‌های فعال در این صنعت با ظرفیت فروش بالغ بر ۵۰۰ هزار تن در رده نخست قراردارد.

در گزارش حسابرسی شده ۶‌ماهه منتهی به خرداد ماه ۹۸، شرکت صنعتی بهشهر به ازای هر سهم ۱۴۸ ریال سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود ۱۵۵درصد رشد را تجربه کرده است.

برپایه این گزارش، مبلغی بیش از ۴۴۵ میلیارد ریال نیز سود خالص کسب شده که نسبت به مدت مشابه سال مالی ۹۷ رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

در ادامه به بررسی برخی از تاثیر گذارترین عوامل سودآوری شرکت می‌پردازیم:

قیمت فروش داخلی محصولات:

فروش روغن نباتی آزاد بیشترین درآمد شرکت را تشکیل شده که قیمت‌گذاری این محصول توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انجام می‌شود.

نرخ فروش هر تن روغن نباتی در دوره منتهی به ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ مبلغ ۷۱.۳۸۴.۶۶۸ ریال به ازای هر تن محقق شده که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته، رشد ۵۰ درصدی را به دنبال داشته است.

هر چند نرخ فروش محصولات شرکت در مقایسه با سال مالی گذشته رشد چشمگیری را نشان می‌دهد، اما میزان فروش شرکت کاهش داشته و همچنین شرکت صنعتی بهشهر صادراتی را نیز به ثبت نرسانده که همین امر موجب رشد تنها ۷درصدی درآمد‌های عملیاتی شرکت شد.

نگاهی اجمالی به شرکت صنعتی بهشهر:


نرخ مواد اولیه مصرفی:

روغن خام مهمترین ماده اولیه مورد استفاده شرکت است که بیش از ۸۰ درصد از کل بهای تمام شده را تشکیل می‌دهد. در سال مالی گذشته بخش عمده روغن خام از طریق واردات تامین می‌شد و سهم بازار‌های داخلی تنها ۲۴ درصد بود، اما در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ این نسبت به ۵۴ درصد از بازار‌های داخلی تبدیل شده است؛ بنابراین هرنوع تغییرات درنرخ ارز تاثیر مستقیم بر قیمت خرید روغن خام و مواد بسته‌بندی خواهد داشت.

هزینه‌های سربار:

استهلاک و حقوق و مزایا بیشترین سهم از هزینه سربار را دارا هستند. حقوق و مزایا بیش از ۶۸ درصد از هزینه سربار را در برمیگیرد.

میزان تسهیلات و هزینه‌های مالی شرکت:

مانده تسهیلات پرداختنی در پایان دوره مبلغ ۵۷۵ میلیارد ریال بوده که در سال مالی قبل مبلغ ۱,۱۷۶ میلیارد ریال بوده که عمدتاً مربوط به تسهیلات مالی ریالی دریافتی از بانک‌های تجارت و اقتصاد نوین جهت استفاده در سرمایه در گردش بوده است.

مالیات:

نرخ مالیات بر درآمد شرکت پس از کسر معافیت‌های ناشی از فروش صادراتی و سود سرمایه‌گذاری‌های بانکی، به طور میانگین ۲۲.۵ درصد سود قبل از کسر مالیات است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.