تعداد بازدید : ۲۱۲۴
کد خبر : ۱۹۶۱۵۸
این روغن‌ساز در دیگ تجدید ارزیابی؛
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
شرکت «صنعتی بهشهر» در مقایسه با رقیب خود، «مارگارین» محصولات خود را با نرخ بالاتر به فروش می‌رساند و خود را برای تحولات جدید آماده کرده است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنعتی بهشهر» با فروش ۲۹۷ میلیارد تومانی در مرداد ماه، جمع درآمد‌های خود در ۸ ماه سپری شده از سال مالی منتهی به آذر ماه ۹۸ را به ۱۸۲۲ میلیارد تومان رساند. این رقم نسبت به عملکرد ۸ ماهه سال مالی گذشته ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کند، در دو ماه اخیر این روغن‌ساز شتاب بالایی به فروش خود داده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مطلوبی را به نمایش گذاشته است.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

نرخ فروش روغن نباتی این شرکت در بازار داخل در سال مالی جاری همواره بیش از سال گذشته بوده و روند صعودی که از سال گذشته آغاز شده بود را ادامه داده و در حالی که سال مالی را با نرخ ۶۵۰۶ تومان به ازای هر کیلو آغاز کرده بود، در آخرین ماه به ۷۶۸۶ تومان رسیده است.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

نکته جالب توجه این است که این شرکت در مقایسه با رقیب خود، «مارگارین» محصولات خود را با نرخ بالاتر به فروش می‌رساند. در حال روغن نباتی‌های «غبشهر» با نرخ ۷۶۸۶ تومان در هر کیلو به بازار عرضه می‌شوند، «غمارگ» محصول خود را ۷۱۲۰ ریال به فروش رسانده است.

در حال حاضر، هر سهم «غبشهر» ۸۷۰ تومان و «غمارگ» ۹۲۰ تومان معامله می‌شود و ارزش بازار هر کدام به ترتیب، ۲۶۵۷ و ۷۸۱ میلیارد تومان است.

در نظرسنجی آبسیم پلاس در خصوص معاملات «غبشهر» خریداران و فرشندگان جنگ برابری داشتند و در حالی که ۴۹ درصد ابزار تمایل به خرید این سهم کرده بودند، ۵۱ درصد دیگر فروش را برگزیدند.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

در معاملات این سهم در شانزدهمین روز شهریور ماه ۵۶۱ خریدار در مقابل ۱۸۵ فروشنده صف‌آرایی کردند که در نهایت، رشد قیمت یک درصدی در آن روز رقم خورد.

یکی از نکات مثبت «غبهشر» که می‌تواند محرک این سهم برای صعود باشد، اخبار منتشره در خصوص بازگشت ۱۳۴ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده از جانب دولت است. علاوه بر این، از آن جا که چندی است بحث آزادسازی نرخ ارز واردات روغن خام بر سر زبان‌ها افتاده، این شرکت پیش‌دستی کرده و خط اعتباری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را مهیا کرده تا بتواند سهم بیشتری از بازار روغن نباتی کسب کند. با توجه به برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی خط تولید روغن‌های خاص، برآورد می‌شود «غبهشر»، برآورد می‌شود حاشیه سود شرکت به ارقامی بیش از ۱۰ درصد سال مالی ۹۷ افزایش یابد. در گزارش عملکرد ۶ ماهه، حاشیه سود ناخالص به ۱۳ درصد افزایش یافته است.

از این نکته نیز نباید گذشت که این شرکت که در زمینی به وسعت ۱۸۰ هکتار قرار دارد، از ابتدای فعالیت تا به امروز دارایی‌های خود را تجدید ارزیابی نکرده، تجدید ارزیابی می‌تواند محرک دیگری برای رشد قیمت سهم باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: