تعداد بازدید : ۲۵۳۶
کد خبر : ۱۹۶۱۵۸
این روغن‌ساز در دیگ تجدید ارزیابی؛
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
شرکت «صنعتی بهشهر» در مقایسه با رقیب خود، «مارگارین» محصولات خود را با نرخ بالاتر به فروش می‌رساند و خود را برای تحولات جدید آماده کرده است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنعتی بهشهر» با فروش ۲۹۷ میلیارد تومانی در مرداد ماه، جمع درآمد‌های خود در ۸ ماه سپری شده از سال مالی منتهی به آذر ماه ۹۸ را به ۱۸۲۲ میلیارد تومان رساند. این رقم نسبت به عملکرد ۸ ماهه سال مالی گذشته ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کند، در دو ماه اخیر این روغن‌ساز شتاب بالایی به فروش خود داده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مطلوبی را به نمایش گذاشته است.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

نرخ فروش روغن نباتی این شرکت در بازار داخل در سال مالی جاری همواره بیش از سال گذشته بوده و روند صعودی که از سال گذشته آغاز شده بود را ادامه داده و در حالی که سال مالی را با نرخ ۶۵۰۶ تومان به ازای هر کیلو آغاز کرده بود، در آخرین ماه به ۷۶۸۶ تومان رسیده است.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

نکته جالب توجه این است که این شرکت در مقایسه با رقیب خود، «مارگارین» محصولات خود را با نرخ بالاتر به فروش می‌رساند. در حال روغن نباتی‌های «غبشهر» با نرخ ۷۶۸۶ تومان در هر کیلو به بازار عرضه می‌شوند، «غمارگ» محصول خود را ۷۱۲۰ ریال به فروش رسانده است.

در حال حاضر، هر سهم «غبشهر» ۸۷۰ تومان و «غمارگ» ۹۲۰ تومان معامله می‌شود و ارزش بازار هر کدام به ترتیب، ۲۶۵۷ و ۷۸۱ میلیارد تومان است.

در نظرسنجی آبسیم پلاس در خصوص معاملات «غبشهر» خریداران و فرشندگان جنگ برابری داشتند و در حالی که ۴۹ درصد ابزار تمایل به خرید این سهم کرده بودند، ۵۱ درصد دیگر فروش را برگزیدند.

آیا آش «غبشهر» روغن می‌اندازد

در معاملات این سهم در شانزدهمین روز شهریور ماه ۵۶۱ خریدار در مقابل ۱۸۵ فروشنده صف‌آرایی کردند که در نهایت، رشد قیمت یک درصدی در آن روز رقم خورد.

یکی از نکات مثبت «غبهشر» که می‌تواند محرک این سهم برای صعود باشد، اخبار منتشره در خصوص بازگشت ۱۳۴ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده از جانب دولت است. علاوه بر این، از آن جا که چندی است بحث آزادسازی نرخ ارز واردات روغن خام بر سر زبان‌ها افتاده، این شرکت پیش‌دستی کرده و خط اعتباری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را مهیا کرده تا بتواند سهم بیشتری از بازار روغن نباتی کسب کند. با توجه به برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی خط تولید روغن‌های خاص، برآورد می‌شود «غبهشر»، برآورد می‌شود حاشیه سود شرکت به ارقامی بیش از ۱۰ درصد سال مالی ۹۷ افزایش یابد. در گزارش عملکرد ۶ ماهه، حاشیه سود ناخالص به ۱۳ درصد افزایش یافته است.

از این نکته نیز نباید گذشت که این شرکت که در زمینی به وسعت ۱۸۰ هکتار قرار دارد، از ابتدای فعالیت تا به امروز دارایی‌های خود را تجدید ارزیابی نکرده، تجدید ارزیابی می‌تواند محرک دیگری برای رشد قیمت سهم باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.