تعداد بازدید : ۶۲۵
کد خبر : ۱۹۶۷۶۱
ثبات نرخ این سیمان‌ساز در شهریور ماه؛
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
مبلغ فروش «سدشت» در مقایسه با سال مالی ۹۷ در حدود ۲۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد و بر این اساس، انتظارات از کسب سود مطلوب بالا رفته است.

بازی پرسود «سدشت» در دستان حقیقی‌ها قرار دارد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه، شرکت «سیمان دشتستان» در شهریور ماه سال جاری موفق به کسب درآمد عملیاتی ۱۹۸ میلیارد و ۳۲۸ میلیون ریالی شده است تا به این ترتیب، جمع فروش شرکت در سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه ۹۸ به ۱.۳۹۰ میلیارد ریال برسد.

نرخ فروش محصولات شرکت در مقایسه با مرداد ماه تغییر خاصی نداشته است. نرخ فروش سیمان فله تیپ ۵ شرکت با ۲.۲ درصد رشد به ۱ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال به ازای هر تن رسیده است و نرخ فروش سایر محصولات همان‌گونه که در جدول نیز قابل مشاهده است، نسبت به ماه قبل تغییری را نشان نمی‌دهد.

بازی پرسود «سدشت» در دستان حقیقی‌ها قرار دارد

مقادیر فروش سالیانه شرکت به ۸۷۰ هزار تن رسیده و این میزان در مقایسه با سال مالی قبل از آن و با احتساب فروش کلینکر، به بیش از ۱ میلیون و ۵۰ هزار تن رسیده است. مبلغ فروش تجمیعی نیز در مقایسه با سال مالی قبل در حدود ۲۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

با توجه به این که «سدشت» در سال مالی ۹۸ توانسته حاشیه سود خالص خود را بهبود بخشد و به ۱۳.۵ درصد در گزارش دوره ۹ ماهه برساند، از این رو، با فرض همین میزان حاشیه سود برای کل سال، برآورد می‌شود به ازای هر سهم رقمی در حدود ۱۶۰ ریال سود خالص شناسایی شود.

شایان ذکر است که «سدشت» در سال مالی ۹۷ تنها ۱۴ ریال سود برای هر سهم کسب کرده بود.

حدود ۴۴ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی روز گذشته آبسیم پلاس در خصوص معاملات «سدشت»، اعلام کردند قصد خرید این سهم را دارند و ۵۶ درصد دیگر ترجیح دادند در سمت عرضه بایستند.

بازی پرسود «سدشت» در دستان حقیقی‌ها قرار دارد

بر اساس این گزارش، در اولین روز مهر ماه تعداد ۴۴ خریدار برای این سهم حاضر شدند و در طرف دیگر، ۳۸ فروشنده اعلام حضور کردند که در پایان، با وجود تشکیل صف خرید، نزدیک به ۲ درصد رشد قیمت رخ داد.
عملکرد «سدشت» در بازار سهام از ابتدای سال جاری تا اولین روز مهر ماه به ثبت بازدهی ۳۲۷ درصدی ختم شد.

در این میان، حقوقی‌ها فعالیت چندانی در این سهم از خود نشان نمی‌دهند و در مدت یاد شده، در مجموع، رقم ناچیز ۸۸۱ میلیون ریال سهم از حقوقی‌ها به حقیقی‌ها منتقل شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: