تعداد بازدید : ۵۵۳
کد خبر : ۱۹۷۰۸۱
مدیرعامل «کفرا» در گفتگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
محصولات منیزیتی علاوه بر صنعت فولادسازی، در صنایع دیگری از جمله سیمان و مس و ... کاربرد دارد و اینطور نیست که محصولات منیزیتی بازار خود را از دست داده باشند.

تمایل برخی فولادی ها به استفاده از محصولات دولومیتی در پاتیل ها

به گزارش بورس‌نیوز، آجرها و محصولات نسوز شامل دو نوع منیزیتی و دولومیتی است. مواد اولیه محصولات منیزیتی در دو سال اخیر افزایش قیمت چند برابری داشته و گفته می‌شود این افزایش قیمت موجب شده برخی مصرف‌کنندگان محصولات منیزیتی، محصولات دولومیتی را جایگزین محصولات منیزیتی کنند.

یکی از تولیدکنندگان محصولات نسوز منیزیتی‌، شرکت فرآورده‌های نسوز ایران است.

سعید لقمانی مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران «کفرا» در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: بخش عمده مواد اولیه محصولات منیزیتی، وارداتی بوده و تمایل بازار به کاهش وابستگی به مواد اولیه وارداتی است؛ ولی مواد اولیه محصولات دولومیتی داخلی بوده اما جایگزین کردن محصولات دولومیتی به جای محصولات منیزیتی برای تمام مصرف کنندگان امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: صنعت سیمان اصلا امکان استفاده از محصولات دولومیتی به جای محصولات منیزیتی را نداشته و فقط در صنعت فولاد محصولات دولومیتی در پاتیل های فولادسازی جایگزین شده‌اند و بخشی از تقاضای محصولات منیزیتی جای خود را به محصولات دولومیتی که منابع داخلی و قیمت ارزان‌تری داشته، داده اند اما؛ هنوز عمده مصارف کشور را آجرهای منیزیتی تشکیل می‌دهد و البته عمر کارکرد محصولات دولومیتی کمتر از محصولات منیزیتی است.

مدیرعامل «کفرا» تصریح کرد: محصولات منیزیتی علاوه بر صنعت فولادسازی، در صنایع دیگری از جمله سیمان و مس و ... کاربرد دارد و اینطور نیست که محصولات منیزیتی بازار خود را از دست داده باشند. ضمن اینکه در حال حاضر هم صادرات محصولات منیزیتی انجام می شود و حتی در صورت کاهش تقاضای محصولات منیزیتی در بازار داخل، می توان مازاد محصولات منیزیتی را روانه بازارهای صادراتی کرد. با توجه به نرخ فعلی ارز نیمایی، صادرات جذابیت داشته و می تواند حاشیه سود بالاتری هم به همراه داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: