تعداد بازدید : ۱۸۹۷
کد خبر : ۱۹۷۳۹۴
دبیر انجمن شیرینی و شکلات در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
صنعت تولید بیسکوییت و شکلات در چهارماهه اول امسال بیش از ۲۵۰ میلیون دلار صادرات داشته که به لحاظ ارزش دلاری، ۶ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

به گزارش بورس نیوز از جمله گروه های پربازده بازار سرمایه می توان به گروه تولیدکنندگان انواع کیک و بیسکوییت و شکلات اشاره کرد. سهم های این گروه بعد از یک دوره رشد، چند روزی است که منفی شده اند و به نظر می رسد قیمت ها در حال اصلاح است.
«غگرجی» از اول مردادماه رشد قیمت تقریبا ۱۱۳ درصدی داشته و «غمینو» رشد قیمت تقریبا ۹۰ درصدی تجربه کرده است.
نگاهی به صورت های مالی شرکت های این صنعت نشان می دهد روند درآمد این شرکت ها نیز صعودی بوده است. «غگرجی» در ۶ ماهه اول امسال ۹۹ میلیارد تومان فروش داشته، در حالی که در مدت مشابه سال قبل فقط ۲۷.۵ میلیارد تومان درآمد فروش شناسایی کرده بود.

«غمینو» در ۶ ماهه امسال ۶۰ میلیارد تومان فروش داشته و سال قبل در همین مدت فقط ۲۸.۸ میلیارد تومان فروش داشته است.
«غویتا» در ۹ ماهه منتهی به پایان شهریور ماه امسال فروش نزدیک به ۲۰۷ میلیارد تومانی داشته اما در مدت مشابه سال قبل حدود ۹۹ میلیارد تومان فروش داشته است. «غسالم» هم در ۶ ماهه ۱۰۴ میلیارد تومانی داشته و سال قبل کمتر از ۵۷ میلیارد تومان فروخته است.

جمشید مغازه ای دبیر انجمن تولیدکنندگان بیسکوییت و شیرینی و شکلات در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: رشد قیمت سهم های تولیدکنندگان بیسکوییت و شکلات را می توان ناشی از رشد درآمد فروش این شرکت ها دانست.

مغازه ای در رابطه با علل افزایش درآمد شرکت ها گفت: درآمد شرکت های تولیدکننده نسبت به سال قبل رشد داشته و این رشد هم به سبب افزایش نرخ های اعمال شده بوده و هم به نوعی برگشت سرمایه گذاری هایی است که توسط شرکت ها جهت افزایش ظرفیت تولید صورت گرفته است.

وی افزود: البته افزایش نرخ ارز هم از دو جنبه بر رشد درآمد شرکت های تولیدکننده داخلی اثر مثبت داشته است. از سوی با افزایش نرخ ارز، واردات کاهش داشته و فروش محصولات ایرانی رونق گرفته و از سوی دیگر، درآمد صادرات شرکت ها افزایش یافته است.

این فعال صنعت تولید بیسکوییت و شکلات با اشاره به آمارهای صادرات اظهار کرد: در چهار ماه ابتدای امسال، صنعت تولید بیسکوییت و شکلات بیش از ۲۵۰ میلیون دلار صادرات داشته که به لحاظ ارزش دلاری، ۶ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: