تعداد بازدید : ۲۴۴۱
کد خبر : ۱۹۷۵۶۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند.

به گزارش بورس نیوز، آنچه این روزها بسیاری به آن میاندیشند، ضرورت وقوع اصلاح قیمتی و تخلیه بخشی از حباب قیمتی سهام شرکت های بی کیفیت است که در صورت عدم وقوع این رخداد، چه بسا شاهد افتی بی سابقه و زیان بسیاری از سهامداران در روزها و ماه های آتی باشیم.

بازار امروز را نیز همچون دو روز معاملاتی قبل، با عرضه هایی سنگین در بسیاری از نمادها پیش بینی می کنیم؛ چرا که شاید در این قیمت ها جذابیت خرید در بسیاری از نمادها از بین رفته است و شاید شناسایی سود در دسترس برای بسیاری از سهامداران گزینه ای معقول و قابل دفاع باشد.

سید فواد حسینی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت بازار بیان کرد: به نظر می رسد روند کلی بازار سرمایه، صعودی بوده و به لحاظ تکنیکالی شاخص کل ظرف چند ماه آینده تا محدوده ۴۰۰ هزار واحد رشد کند. اما شیب رشد بازار، ملایم تر خواهد شد. البته این پیش بینی به معنای رشد بی وقفه نبوده و حتما دوره ها اصلاح و روزهای منفی هم شاهد خواهیم بود.

این فعال بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب تر برای سرمایه گذاری گفت: با وجود رشد بسیاری از گروه ها، برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند. ضمن اینکه اگر تغییری در شرایط اقتصادی و سیاسی کشور رخ دهد، لیدرهای همیشگی بازار مانند گروه پتروشیمی و فلزی و... نیز رشد خواهند کرد.

حسینی اضافه کرد: این روزها خبرهای متعددی از افزایش سرمایه شرکت ها منتشر می شود؛ اگرچه ماهیت افزایش سرمایه ها با یکدیگر متفاوت است؛ ولی معتقدم شرکت هایی که با هدف اجرای طرح های توسعه ای اقدام به افزایش سرمایه می کنند، برای سرمایه گذاری کم ریسک تر و امن تر هستند.

وی در رابطه با پیش بینی وضعیت بانکی ها اظهار کرد: به لحاظ اقتصادی صنعت بانکداری در کشور ما وضعیت مطلوبی ندارد و این صنعت را برای سرمایه گذاری چندان مناسب ارزیابی نمی کنم. بخشی از درآمدهای اخیر بانک ها ناشی از تسعیر نرخ ارز بوده که درآمد مستمری نخواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.