تعداد بازدید : ۷۹۱
کد خبر : ۱۹۷۶۴۱
معاون بازار فرابورس ایران مطرح کرد:
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
معاون بازار فرابورس ایران گفت: مشخصا زمانی که بازار با رشد همراه بوده و نقدینگی جدید وارد بازار می‌شود، بهترین زمان برای عرضه اولیه شرکت‌ها و حتی به طور کلی زمان مناسبی برای افزایش تأمین مالی مجموعه‌هاست تا نقدینگی به طور واقعی وارد شرکت‌ها شود.

به گزارش بورس نیوز، افسانه اروجی در خصوص بهترین زمان برای عرضه اولیه شرکت‌ها اظهار کرد: ابتدا باید بررسی شود بازار در چه وضعیتی قرار دارد شاید تاثیرگذار باشد؛ اما نکته مهم این است که عرضه اولیه‌ها همیشه شادابی را به بازار تزریق می‌کنند، حتی در شرایطی که بازار نزولی و شاخص با رشد همراه نباشد. به همین دلیل اشتباه است که گفته شود تأمین مالی شرکت‌ها در زمانی باید صورت گیرد که بازار در حال صعودی است؛ اما مشخصا زمانی که بازار با رشد همراه است و نقدینگی جدید وارد بازار می‌شود، بهترین زمان برای عرضه اولیه شرکت‌ها و حتی به طور کلی زمان مناسبی برای افزایش تأمین مالی مجموعه‌هاست تا نقدینگی به طور واقعی وارد شرکت‌ها شود.

وی درباره اینکه در نیمه اول سال شاخص با رشد همراه بود، افزود: از ابتدای سال در فرابورس ۸ عرضه اولیه داشتیم. اما درباره کم بودن عرضه‌ها، اول باید خود شرکت‌ها مایل به ورود باشند. نکته‌ای که بعد از ورود شرکت‌ها به بازار اهمیت دارد شفافیتی است که از آن‌ها انتظار می‌رود داشته باشند تا اجازه ورود به بازار و عرضه اولیه به آن‌ها داده شود. به هر حال مجموعه این اقدامات دست به دست هم می‌دهند تا شرکت‌ها وارد بازار سرمایه شوند. ما به عنوان متولیان بازار هر تلاشی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا این شرایط فراهم شود و شرکت‌ها بتوانند بیشتر و با آسودگی بهتر وارد بازار شوند. این را هم بگویم که ممکن است حتی یک سال به طول بکشد تا شرکت‌ها به آمادگی لازم برای عرضه اولیه برسند.

معاون بازار فرابورس درباره عرضه زیرمجموعه‌های شرکت‌های «شستا» و «تیپیکو» بیان کرد: در مورد شرکت‌های زیرمجموعه شستا موضوع عرضه عمده آن‌ها مطرح بود که در بازار ادغام و تملیک بعضی از شرکت‌های آن لیست شدند. به عبارتی کار در روال منطقی در حال پیگیری بوده، ولی عرضه‌های خرد آن‌ها به صورت مداوم و گسترده مطرح نبود. در مورد شرکت‌های زیر مجموعه «تیپیکو» هم مجموعه‌هایی را در دست اقدام داشتیم که نهایی شدند و تقریبا ماهی یکی از آن‌ها در بازار عرضه شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: