تعداد بازدید : ۳۶۸
کد خبر : ۱۹۷۸۲۹
استارت‌آپ ویکند چگونه به ادبیات کارآفرینی ما اضافه شد؛
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
اگر کلمه استارت‌آپ ویکند را جستجو کنید با ده‌ها برنامه‌ای که در این زمینه برگزار می‌شود، آشنا می‌شوید، اما اولین بار چگونه این کلمه و برنامه‌های آن به ادبیات اقتصادی ما اضافه شد.

آخر هفته‌های استارت‌آپی

به گزارش بورس نیوز، «به استارت‌آپ ویکند تهران خوش آمدید، خوشحالم که این فرصت برای ما ایجاد شد تا بتوانیم برگزارکننده رویداد استارت‌آپ ویکند تهران باشیم و بتوانیم استارت‌آپ ویکند را به عنوان یک حرکت آموزش کارآفرینی وارد ایران کنیم. محسن ملایری هستم و بسیارعلاقه‌مند به حوزه استارت‌آپ و کارآفرینی و در حال حاضر مدیریت موسسه خاورزمین را برعهده دارم؛ شرکتی که برنامه‌ریزی برگزاری استارت‌آپ ویکند تهران را برعهده دارد. هدف از برگزاری استارت‌آپ ویکند این است که کارآفرینان آینده را پیدا کند، آموزش دهد و در مسیر کارآفرینی هدایت کند...» امروز کلمه استارت‌آپ ویکند در ادبیات کارآفرینی ایران، کلمه‌ای آشنا محسوب می‌شود، ولی حدود ۹ سال پیش که محسن ملایری به همراه دوستانش از جمله شاهین شلیله نخستین رویداد‌های استارت‌آپ ویکند را در تهران و در زیر مجموعه شرکت خاورزمین برگزار کنند نه تنها واژه‌ای آشنا نبود که بسیار غریبه با ادبیات اشتغال و کار در ایران محسوب می‌شد؛ واژه‌ای که حالا جزویی از ادبیات کارآفرینی کشورمان شده است و بسیاری از جوانان موفق در حوزه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا کارشان را از همین نقطه شروع کرده اند؛ نقطه‌ای که محسن ملایری و دوستانش سنگ‌بنای آن را در ایران به زمین زدند و ظرف چند سال توانستند در بسیاری از شهر‌های کشور با برگزاری دوره‌های استارت‌آپ ویکند در حوزه‌های مختلف و با کمک کارآفرینان و فعالان این حوزه راه و رسم شروع کار را به بسیاری از جوانان آموزش دهند.

محسن ملایری به همراه شاهین شلیله و گروه دیگری از دوستانش تقریبا از ابتدای دهه ۹۰ شروع به برگزاری جلسات استارت‌آپ ویکند برای آموزش کارآفرینی و تشویق جوانان به کارآفرینی و اجرای ایده‌های کارآفرینانه کردند؛ اتفاق بسیار مثبتی که با گذشت چند دوره خیلی زود از سوی استان‌های دیگر هم از مجموعه آن‌ها در خواست شد و خیلی زود به شهر‌های دیگر از شمال کشور گرفته تا مرکز و جنوب هم رسید و صد‌ها جوان در برنامه‌های استارت‌آپ ویکند که شرکت خاورزمین برگزار می‌کرد شرکت کردند.

اما این داستان شروع برنامه‌های استارت‌آپ ویکند در ایران بود؛ جلسات آموزشی که خیلی، خیلی سریع هم علاقه‌مندان به برگزاری آن افزایش چشم گیری یافت و هم افرادی که مشتاقانه به دنبال ثبت نام و حضور در این برنامه‌ها بودند. کافی است حالا در فضای وب کلمه استارت‌آپ ویکند را جستجو کنید و با تعداد زیادی از برنامه‌هایی که سالانه موسسه‌های مختلف برگزار می‌کنند، آشنا شوید. برنامه‌هایی که از افراد موفق و بنیانگذاران استارت‌آپ‌های موفق می‌خواهند تا در آن‌ها به عنوان سخنران شرکت کنند و تجربیاتشان را ارائه دهند. همچنین در این برنامه با ثبت نام از افراد فضایی را فراهم می‌کنند تا جوانان ایده‌های خود را ارائه دهند و روی آن‌ها برای اجرایی و عملیاتی شدن فکر شود. در حال حاضر حتی شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی هم هر ساله تعداد زیادی برنامه استارت‌آپ ویکند برگزار می‌کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: