تعداد بازدید : ۱۷۱۶
کد خبر : ۱۹۸۰۴۶
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
مدیرعامل کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی گفت: شرکت‌هایی که مشمول دریافت ارز دولتی هستند، مستعد رشد هستند؛ چراکه دولت احتمالا توان تخصیص ارز دولتی را نداشته و تخصیص ارز دولتی به صنایعی همچون دارو، متوقف خواهد شد.

بازار، تحلیلی تر حرکت خواهد کرد/ پالایشی ها، سهم های جا مانده بازار

به گزارش بورس نیوز، بعد از اصلاحی چند روزه بازار سرمایه امروز ریتم مثبتی دارد و شاخص کل با پرش ۸۲۷۱واحدی (تا این لحظه) مجددا از محدوده ۳۲۱هزار واحدی فراتر رفته است.

گزارش‌های ارسالی از کارگزاران حاکی از فشار تقاضای دریافت کدهای معاملاتی جدید توسط سهامداران بوده و بدون شک بورس تهران بخش عمده رشد خود را مدیون نقدینگی جدیدی است که به بازار تزریق شده و این خون تازه، بازار سرمایه کم رمق کشور را بشاش کرده است.

حسن قاسمی مدیرعامل شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی در گفتگو با بورس نیوز در پیش‌بینی وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: به نظر می‌رسد روند کلی بازار مثبت خواهد بود، ولی انتظار رشد پرشتاب سهم‌ها نمی‌رود؛ از اینجا به بعد بازار باید تحلیلی‌تر حرکت کند.

وی ادامه داد: در چندماه اخیر برخی گروه‌های بازارسرمایه رشد کمتری را تجربه کرده اما وضعیت بنیادی مستحکم‌تری دارند و به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری انتخاب منطقی‌تری خواهند بود که برای مثال می‌توان به گروه پالایشی که از رشد بازار جامانده و پتانسیل رشد داشته، اشاره کرد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: سهامداران باید توجه داشته باشند که برای سرمایه‌گذاری می‌باست گزینه‌هایی را انتخاب کنند که به لحاظ بنیادی پتانسیل رشد سودآوری را دارا بوده و البته شرکت‌هایی که صادرات آنها در ریل قرار دارد نیز نباید فراموش شوند.

قاسمی تاکید کرد: از سوی دیگر، برخی شرکت‌های حاضر در بازارسرمایه مشمول دریافت ارز دولتی بوده ولذا سهامداران باید چنین شرکت‌هایی را مدنظر قرار دهند زیرا استعداد رشد در این نوع شرکت‌ها بیشتر است اما؛ نباید فراموش کرد که دولت احتمالا توان تخصیص ارز دولتی را نداشته و تخصیص ارز دولتی به صنایعی همچون دارو، متوقف خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی خاطرنشان کرد: سهم‌های گروه پتروشیمی نیز به شرط عدم کاهش فروش، جای رشد داشته و گروه فلزی و تک سهم‌هایی که اخباری همچون افزایش ظرفیت تولید دارند نیز برای سرمایه گذاری مناسب خواهد بود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سلام مکه داریم سهامدار بی تحلیل خرید وفروش کند منتها تحلیل عملکرد وریسک مدیران بورس را جکونه تحلیل کنند هرذم این مدیران با قوانین اشتباه همه جیز را به میریزند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: