تعداد بازدید : ۵۱۱
کد خبر : ۱۹۸۰۶۹
بورس نیوز بررسی کرد: 
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
با هدف تامین خوراک صنایع پایین دستی پتروشیمی و افزایش میزان تولید، شرکت‌های پتروشیمی از سوی وزارت نفت مکلف شدند چنانچه میزان تولید شرکت‌های پتروشیمی نیاز داخل را تامین نمی‌کنند، نسبت به واردات اقدام صورت گیرد و ارز مورد نیاز در از محل صادرات شرکت‌های پتروشیمی تامین می‌شود.

رونق تولید صنایع پایین دستی همسو با جهش سوم پتروشیمی 

به گزارش بورس نیوز، مرضیه طهماسبی، رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی ضمن بیان این مطلب از صدور مجوز‌های لازم در این خصوص خبر داد و اعلام کرد تمامی حمایت‌های لازم از سوی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی همسو با کاهش خام فروشی و تولید محصول نهایی صورت گیرد. 

به گفته وی اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی اتحادیه‌های تأمین نیاز و انجمن‌های تخصصی مصرف‌کننده محصولات پتروشیمی عاملی در جهت حفظ آرامش بازار است.
 
صنایع پایین دستی پتروشیمی موثر بر رونق اقتصاد

همچنین عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران نیز نقش صنایع پایین دستی پتروشیمی را بسیار موثر در رونق اقتصاد و تولید کشور عنوان کرد و توسعه و تقویت این بخش را مستلزم برنامه ریزی و سرمایه گذاری دانست.
 
 
رونق تولید صنایع پایین دستی همسو با جهش سوم پتروشیمی 
 
جهش سوم پتروشیمی در راه است
محمد امیرزاده، پتروشیمی را صنعتی در مسیر توسعه و پیشرفت دانست و از جهش سوم این صنعت خبر داد.
وی عنوان کرد تا پایان سال ۱۴۰۴ جهش سوم در مقدار تولید محصولات پتروشیمی ایجاد شده و میزان ظرفیت نیز به صورت سالانه افزایش خواهد یافت. 

عضو اتاق بازرگانی تهران همسویی جهش سوم صنعت پتروشیمی با رونق تولیدات صنایع پایین دستی را راهی در جهت ایجاد اشتغال فراوان و ارزش افزوده در کشور عنوان کرد و سهم بخش پایین دستی صنعت پتروشیمی را در این امر مهم دانست.

وی در پایان پتروشیمی را خط مقدم جنگ اقتصادی دانست و نقش این صنعت را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات محصولات به چرخه اقتصادی کشور بسیار مهم قلمداد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: