تعداد بازدید : ۱۰۹۶
کد خبر : ۱۹۸۰۸۴
ریسک‌های بالقوه این شرکت در سال جاری بررسی شد؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
شرکت قاسم ایران با انتشار گزارش ۶ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۸، خبر از تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی و شناسایی سود خالصی ۵۶۶ میلیارد ریالی داد.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، ساعاتی قبل شرکت قاسم ایران با انتشار گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۸، خبر از تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی و شناسایی سود خالصی ۵۶۶ میلیارد ریالی داد.

از نکات با اهمیت در گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۸۱ درصدی درآمد‌ها و همچنین رشد ۲درصدی حاشیه سود ناخالص با توجه به درآمد‌های بالای شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره داشت که از اصلی‌ترین دلایل تعدیل مثبت با اهمیت سودآوری است.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

افزایش بیش از ۳۴۷ میلیارد ریالی هزینه‌های فروش عمومی اداری، کاهش در حدود ۹۰ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی و افزایش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریالی سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیر عملیاتی از دیگر نکات قابل تامل و تاثیر‌گذار در گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده این شرکت محسوب می‌شود.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی ۶ ماهه این شرکت کاهش چشمگیر جریانات نقد عملیاتی ورودی در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده که از ریسک‌های بالقوه این شرکت در ادامه سال جاری به شمار می‌رود.

در مجموع شرکت قاسم ایران در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ موفق به شناسایی ۵۶۵ میلیارد سود خالص (به ازای هر سهم ۹۴۳ ریال) شده که با توجه به قیمت ۵۸.۰۰۰ ریالی این روز‌های سهم نمی‌توان رشد دیگری را برای قیمت این سهم متصور بود.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.