تعداد بازدید : ۱۰۲۸
کد خبر : ۱۹۸۰۸۴
ریسک‌های بالقوه این شرکت در سال جاری بررسی شد؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
شرکت قاسم ایران با انتشار گزارش ۶ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۸، خبر از تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی و شناسایی سود خالصی ۵۶۶ میلیارد ریالی داد.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، ساعاتی قبل شرکت قاسم ایران با انتشار گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۸، خبر از تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی و شناسایی سود خالصی ۵۶۶ میلیارد ریالی داد.

از نکات با اهمیت در گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۸۱ درصدی درآمد‌ها و همچنین رشد ۲درصدی حاشیه سود ناخالص با توجه به درآمد‌های بالای شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره داشت که از اصلی‌ترین دلایل تعدیل مثبت با اهمیت سودآوری است.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

افزایش بیش از ۳۴۷ میلیارد ریالی هزینه‌های فروش عمومی اداری، کاهش در حدود ۹۰ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی و افزایش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریالی سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیر عملیاتی از دیگر نکات قابل تامل و تاثیر‌گذار در گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده این شرکت محسوب می‌شود.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی ۶ ماهه این شرکت کاهش چشمگیر جریانات نقد عملیاتی ورودی در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده که از ریسک‌های بالقوه این شرکت در ادامه سال جاری به شمار می‌رود.

در مجموع شرکت قاسم ایران در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ موفق به شناسایی ۵۶۵ میلیارد سود خالص (به ازای هر سهم ۹۴۳ ریال) شده که با توجه به قیمت ۵۸.۰۰۰ ریالی این روز‌های سهم نمی‌توان رشد دیگری را برای قیمت این سهم متصور بود.

تحقق درآمدی بیش از ۱۲.۵۴۰ میلیارد ریالی «قاسم»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: