تعداد بازدید : ۶۲۴
کد خبر : ۱۹۸۰۸۷
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: رسالت اصلی بانک مسکن، تأمین، جذب و هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن بوده تا عملا صنعت مسکن از نظر هزینه‌ها متعادل شود.

هدایت سرمایه به سمت حوزه مسکن

به گزارش بورس نیوز، سیدحسین افضلی در رابطه با اضافه شدن بانک مسکن به ترکیب مجریان طرح ملی مسکن، اظهار کرد: رسالت اصلی بانک مسکن، تأمین، جذب و هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن بوده تا عملا صنعت مسکن از نظر هزینه‌ها متعادل شود.

نماینده مردم اقلید در خانه ملت افزود:، اما فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت‌وساز مشهود نیست، این بانک در چند سال گذشته اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده، اما در وضعیت فعلی معوقات به صندوق بانک باز نمی‌گردد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی بانک مسکن در شرایط موجود، بازگشت ندادن اقساط تسهیلات خرید مسکن بوده و این مسئله مشکلات زیادی را برای این بانک به وجود آورده است، از این رو این مسائل نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های صورت گرفته، دچار نقص و مشکل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های اصلی بانک مسکن، حمایت از مسکن‌سازان حرفه‌ای بوده که متأسفانه این مساله نیز به درستی محقق نشده است. در سال‌های گذشته، سازندگان حرفه‌ای نه تنها حمایت نشده اند، بلکه به دلیل فقدان پشتوانه زمین خورده اند.

افضلی گفت: به نظر می‌رسد که وارد کردن بانک مسکن به عرصه اجرای طرح ملی مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی به این دلیل است که عملا این بانک در چرخه تولید مسکن نبوده و جایگاه موثری ندارد، بنابر این وزارتخانه به دنبال تقویت جایگاه این بانک در مسیر مسکن‌سازی در کشور است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.