تعداد بازدید : ۵۸۶
کد خبر : ۱۹۸۰۸۷
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: رسالت اصلی بانک مسکن، تأمین، جذب و هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن بوده تا عملا صنعت مسکن از نظر هزینه‌ها متعادل شود.

هدایت سرمایه به سمت حوزه مسکن

به گزارش بورس نیوز، سیدحسین افضلی در رابطه با اضافه شدن بانک مسکن به ترکیب مجریان طرح ملی مسکن، اظهار کرد: رسالت اصلی بانک مسکن، تأمین، جذب و هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن بوده تا عملا صنعت مسکن از نظر هزینه‌ها متعادل شود.

نماینده مردم اقلید در خانه ملت افزود:، اما فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت‌وساز مشهود نیست، این بانک در چند سال گذشته اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده، اما در وضعیت فعلی معوقات به صندوق بانک باز نمی‌گردد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی بانک مسکن در شرایط موجود، بازگشت ندادن اقساط تسهیلات خرید مسکن بوده و این مسئله مشکلات زیادی را برای این بانک به وجود آورده است، از این رو این مسائل نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های صورت گرفته، دچار نقص و مشکل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های اصلی بانک مسکن، حمایت از مسکن‌سازان حرفه‌ای بوده که متأسفانه این مساله نیز به درستی محقق نشده است. در سال‌های گذشته، سازندگان حرفه‌ای نه تنها حمایت نشده اند، بلکه به دلیل فقدان پشتوانه زمین خورده اند.

افضلی گفت: به نظر می‌رسد که وارد کردن بانک مسکن به عرصه اجرای طرح ملی مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی به این دلیل است که عملا این بانک در چرخه تولید مسکن نبوده و جایگاه موثری ندارد، بنابر این وزارتخانه به دنبال تقویت جایگاه این بانک در مسیر مسکن‌سازی در کشور است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: