تعداد بازدید : ۱۴۲۴
کد خبر : ۱۹۸۲۵۹
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
نایب رئیس شرکت بورس توجه ویژه به فناوری‌های حوزه بازار‌های مالی در مقطع کنونی یکی از اساسی‌ترین مطالبه مردم برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه برشمرد که بایستی مورد توجه ویژه سیاست گذاران حوزه سرمایه قرار گیرد.

 

به گزارش بورس نیوز،محمودرضا خواجه نصیری نایب رئیس شرکت بورس با اشاره به استقبال گسترده مردم به سرمایه گذاری در شرایط کنونی گفت: توجه ویژه به فناوری‌های حوزه بازار‌های مالی در مقطع کنونی یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه ویژه سیاست گذاران حوزه سرمایه قرار گیرد.

وی افزود: درحال حاضر تمایل مردم برای ورود به بازار سرمایه روبه فزونی است و این نکته مثبتی است که می‌تواند فرصت مناسبی را برای جلب اعتماد عمومی و همچنین هدایت نقدینگی به بازار سرمایه مهیا کند.

نایب رئیس شرکت بورس تصریح کرد: با این وجود، اما نکته اساسی آن است که درگاه‌های ورود مردم به بازار سرمایه و همچنین تصمیم سازی آن‌ها برای سرمایه گذاری، درگاه‌های پیشرفته‌ای نیست.

خواجه نصیری با اشاره به تجربه بازار‌های سرمایه پیشرفته دنیا خاطرنشان کرد: تجربه بازار‌های پیشرفته دنیا در حوزه سرمایه به ویژه آن بخشی که توانسته بازار سرمایه را به عنوان اصلی‌ترین وحتی تنها مرجع سرمایه گذاری به مردم معرفی کند، نشان می‌دهد که این نهاد‌ها کوشیده اند تا ابزار‌های تکنولوژیک را در مسیر همراهی مردم با بازار سرمایه قرار دهند.

وی افزود:به عبارت دیگر اگر صحبت از ورود قابل توجه مردم و بازار سرمایه می‌شود، باید تکنولوژِی آن را هم داشته باشیم.

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه تمدن؛ چرخه تکنولوژِی لازم برای ورود بهینه مردم به بازار سرمایه از درگاه‌ها و پیشخوان‌های جذب سرمایه مردم؛ ارایه مشاوره‌های مبتنی بر تکنولوژی، روبات‌های مشاور و همچنین استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی، فراهم کردن ابزار‌های اطلاعات از حوزه BIG DATA وتجمیع و هدفمند کردن آن برای ایجاد یک راهکار مبتنی بر دانش بالای بازار سرمایه به مردم برای تصمیم گیری است.

وی افزود: ایجاد خدمات آنلاین معامله گری، خدمات پیشرفته مبتنی بر تکنولوژی در حوزه مدیریت پرتفو برای مردم در قالب این ابزار‌های سرمایه گذاری تا ورود آن‌ها به بازار سرمایه از طریق سامانه‌های آنلاین پیشرفته و هسته معاملاتی و ساختار معاملاتی قوی ازدیگر چرخه‌های لازم تکنولوژی دراین بازار است.

نایب رئیس شرکت بورس تصریح کرد: بنابراین در شرایط فعلی اساسی‌ترین نقطه‌ای که باید بازار سرمایه روی آن تمرکز کند، ارتقا و توسعه تکنولوژی برای مردم است و این خدمتی است که امروزه از سوی مردم و بخش زیادی از مردم مطالبه می‌شود و بایستی بازار سرمایه برای آن به صورت هدفمند برنامه‌ریزی کند تا این بستر متناسب با افزایش اقبال مردم به بازار توسعه یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: