تعداد بازدید : ۳۱۰۵
کد خبر : ۱۹۸۳۶۳
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ریزش غافلگیرکننده بازار سرمایه و خروج پول از بانک ادغام شده و...

سه شنبه سیاه و آقایانی که خود را به خواب زدند

به گزارش بورس نیوز، امروز سه‌شنبه سیاه بورس تهران بود و آب شدن ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه مردم در عرض فقط ۴ ساعت از خاطر سهامداران پاک نخواهد شد.

آنهایی هم که مسئول حمایت از بازار در چنین مواردی هستند و بابت این کار هم منابع کافی دارند و هم حقوق خوبی دریافت می‌کنند، خود را به خواب زدند و بعد از تایم بازار بیدار شدند؛ حقوقی‌ها انگار دستور داشتند تا خرخره صف فروش بچینند و آخر کار هم تقصیرها گردن سهامداران تازه وارد بی‌نوایی افتاد که از شوک این ریزش نای تکان خوردن نداشتند.
اما ای کاش عرضه‌کنندگان بزرگ بازار شهامت داشتند و می‌گفتند پشت پرده چه خبر است که هربار رئیس پاستور از رونق بورس سخن می گوید فردا بازار رنگ خون می‌گیرد!

ادغام با طعم زهر

ادغام بانک‌ها با هدف بهبود وضعیت بانک‌های نظامی صورت گرفت؛ ولی نه تنها سهامداران از این ادغام خیری ندیدند بلکه سپرده‌گذاران نیز از ادغام استقبال نکردند و گویا حجم قابل توجهی از سپرده‌گذاران بانک‌های ادغام شده، عطای سپرده‌گذاری در این بانک‌ها را به لقای آن بخشیده و رفته‌اند؛ فقط یکی از این بانک‌های ادغام شده در ۵ ماهه نخست سال، ۴۲میلیارد تومان از سپرده‌های خود را از دست داده است.

اشتباه لپی یا ...؟
یکی از آقایان برای دومین بار در چند وقت اخیر، آمار بازگشت ارز صادراتی را نادرست اعلام کرده و این اشتباه نه فقط صادرکنندگان را رنجانده، بلکه برخی دیگر از آقایان هم به صدا آمده اند و گفته اند چنین اشتباهی از ایشان بعید است؛ مگر آنکه قصد و غرضی در کار باشد. امیدواریم آقایان قبل از سخنرانی هایشان یکبار آنچه رو قرار است بگویند، مرور کنند.

دهن کجی مدیر در فرودگاه

مدیرعامل یکی از نهادهای حمایتی کشور که اتفاقا ماهی ۸۵ میلیون ناقابل هم حقوق برای خودش در نظر گرفته بوده، گویا به این حقوق کفایت نکرده و زیر میز هم کارهایی کرده که ممنوع الخروج شده بوده؛ اما ایشان با وجود حکم ممنوع الخروجی، بار سفر بسته و به راحتی عازم آن سوی آب ها شده اند؛ حالا چطوری، الله اعلم!

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
از ابتدای زمان سفارش گیری حقوقیها با چیدن صف فروش بازار را به قهقرا بردند و در نهایت باز هم مدیران کاسه کوزه را سر مردم نگون بخت شکستند..حیف از اون حقوقی که این مدیران از ترید مردم به جیل میزنند. رانت داران از بازار پایه میلیاردها تومن به جیب زدند و رفتند و باز هم مردم بیچاره به سفته بازی متهم شدند...امروز هم صفوف فروش را گذاشتن به حساب سهامداران تازه وارد...پس کی این دروغگویی ها تمام میشه
ماشینچی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
دوستی میگفت خوبی بورس ایران اینه که هروقت دیدی سهم شروع به افت کرد میتونی بفروشی جلوی ضرر را بگیری طفلی نمی دونست جای که حقوقها صف فروش گذاشتن به سهامدار خرد فرصت داده نمیشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: