تعداد بازدید : ۵۰۴
کد خبر : ۱۹۸۵۷۷
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
کنستانتره آهن طی ۶ ماه ابتدایی سال جاری، میزان تولید ۱۳.۵ میلیون تن را تجربه کرد که نشان از رشدی ۴ درصدی دارد.  
 
رشد ۴ درصدی کنستانتره آهن طی ۶ ماه
 
به گزارش بورس نیوز، میزان تولید کنستانتره سنگ آهن کشور طی ۶ ماهه نخست سال جاری به ۲۳ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۸۲۶ تن می‌رسد که در مدت مشابه سال گذشته ۲۲ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۸۶۶ تن بود.

از میان تولید کنندگان بزرگ سنگ آهن کشور، شرکت‌های «گل گهر» ۸ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۵۷۲ تن، «چادرملو» ۵ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۴۰۶ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۲ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۳۴۵ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۸۱۵ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۲۸۶ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۱۸ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۴۴ هزار و ۱۶۷ تن، «صبا نور» ۴۶۱ هزار و ۹۷۳ تن و «جلال آباد» ۲۵۰ هزار و ۵۴۴ تن کنسانتره سنگ آهن تولید داشتند. 

میزان تولید سنگ آهن دانه بندی توسط ۵ شرکت بزرگ معدنی طی مدت مذکور به حدود ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۲۰۸ تن می‌رسد که نسبت به برنامه تعیین شده یعنی ۳ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۶۵۷ تن، کاهشی ۴۰ درصدی داشته است.

شرکت‌های سنگ آهن سنگان میزان ۲۴۷ هزار و ۴۷۷ تن، صبا نور میزان یک میلیون و ۱۰۳ هزار و ۲۹۱ تن، سنگ آهن مرکزی میزان ۳۱۵ هزار تن، فلات مرکزی میزان۴۷۰ هزار و ۲۴۰ تن و چادرملو میزان ۲۲۴ هزار و ۲۰۰ تن تولید را از آن خود کرده اند. 

از فروردین تا شهریور ۹۸، میزان تولید گندله سنگ آهن به حدود حدود ۱۳ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۹۸۶ تن رسیده است که درمقایسه با رقم مشابه سال ۹۷، (۱۳ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۸۰۹ تن) کاهشی ۲ درصدی داشته است. 

شرکت‌های بزرگ گندله ساز را چادرملو، گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اپال پارسیان سنگان، صنایع معدنی فولاد سنگان و صبانور تشکیل می‌دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: