تعداد بازدید : ۴۵۸
کد خبر : ۱۹۸۶۸۲
شرکت ملی نفت خطاب به شرکت ملی گاز و پالایش و پخش؛
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
با خبر شدیم شرکت‌های ملی گاز و پالایش و پخش در غیاب شرکت ملی نفت موفق به ثبت رکورد‌های جدید شدند.  
 
در غیابم رکورد زدند
 
به گزارش بورس نیوز، در روز جاری، شرکت ملی گاز ایران موفق شد برای دومین بار در مهر ماه امسال، دو محموله ۵ هزار و ۶ هزار تنی گاز مایع را با روش کشف پریمیوم، با هدف صادرات به بازار‌های بین المللی در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران عرضه کند و این دو محموله با موفقیت به آنسوی مرز‌ها رسید.

لازم به ذکر است شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران پس از برنامه ریزی صحیح و استراتژی قوی در مدیریت فروش انواع فرآورده‌های نفتی، مکانیزم کشف قیمت منصفانه و شفاف بورس انرژی را مبنای عرضه قرار داد تا مقدمات حضور شرکت ملی گاز ایران را فراهم ساخته در دو ماه اخیر موفقیت کم سابقه‌ای را در حوزه معاملات فرآورده‌های صادراتی در این بازار متشکل و تحت نظارت رقم بزند.

در شرایطی این اتفاق رقم خورد که شرکت ملی نفت ایران نیز مطابق با برنامه ششم توسعه و تکالیف بودجه کل کشور ملزم به عرضه نفت خام و سایر فرآورده‌های نفتی (گازوئیل، نفت کوره و مازوت) در بورس انرژی شده است.

حال آنکه ۷ ماه از این تکلیف گذشته است، اما خبری از اجرای آن به گوش نمی‌رسد و دلخوشی‌ها به عرضه‌های بدون نتیجه و یکنواخت در روش‌های فروش نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خلاصه شده است.

بنابر اطلاعات موجود، امروز دوشنبه میزان ۵ هزار تن گاز مایع تولیدی مجتمع گاز پارس جنوبی با قیمت مبنای قیمت مبنای ۳۶۲.۵ دلار بر هر تن و با روش کشف قیمت بر اساس منهای ۶۵ پریمیوم دلاری توسط شرکت ملی گاز ایران در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران عرضه و تمامی این محموله با رقابت تا منهای ۳۹ پریمیوم دلاری، کشف قیمت و به ارزش یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شد.

چندی نگذشته بود که شرکت ملی گاز ایران اقدام به عرضه یک محموله ۶ هزار تنی گاز مایع تولیدی مجتمع گاز پارس جنوبی کرد که با قیمت مبنا ۳۶۲.۵ دلار بر هر تن با روش کشف قیمت بر اساس منهای ۶۵ پریمیوم دلاری روانه میز فروش رینگ صادراتی بورس انرژی ایران شد. کل این محموله با ارزش یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۵۰۰ دلار، نیز با پریمیوم منهای ۳۴.۷۵ دلار کشف قیمت و صادر شد. 

بنا بر اطلاعات موجود در این گزارش، طی روزی که گذشت میزان ۳ میلیون و ۵۸۴ هزار دلار گاز مایع توسط شرکت ملی گاز ایران و از طریق رینگ صادراتی بورس انرژی ایران رهسپار بازار‌های جهانی شد. 

این شرکت همچنین در ۲۱ مهرماه جاری، برای نخستین بار موفق شد میزان ۲۵۰۰ تن گاز مایع تولیدی شرکت پالایش گاز فجر جم را به ارزش ۷۳۶ هزار و ۸۲۵ دلار در رینگ بین الملل بورس انرژی به فروش برساند.

زمان تحویل دو محموله صادراتی گاز مایع معامله شده در بورس انرژی ایران به ترتیب ۹ و ۱۴ آبانماه امسال از درب کارخانه اعلام شده و شیوه تسویه معاملات نیز به صورت تسویه اسناد خارج از پایاپای است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: