تعداد بازدید : ۸۷۶
کد خبر : ۱۹۸۶۹۰
تکمیل رنجیره درآمد‌ها در "افق"؛
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
درآمد فروش افق در تمام ماه‌های سال جاری بسیار بالاتر از سال گذشته بوده و به میزان ۷۰ درصد سال گذشته درآمد کسب کرده است.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش» در ۶ ماهه اول سال جاری از فروش محصولات خود به درآمد ۳۷۲۷ میلیارد تومانی دست یافت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حکایت شیرین رشد ۷۳ درصدی را روایت می‌کند.

همان‌گونه که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید؛ درآمد فروش "افق" در تمام ماه‌های سال جاری بسیار بالاتر از سال گذشته بوده است.

آیا سبد فروش این شرکت از مرز ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌گذرد

با توجه به این که شرکت در ۶ ماهه اول سال جاری به میزان ۷۰ درصد سال گذشته درآمد کسب کرده، در صورتی که همانند سال گذشته، روند فروش صعودی باشد، باید در انتظار تحقق رقمی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در فروش ماهانه بود و در نهایت، برآورد می‌شود در پایان سال جاری، در مجموع درآمد ۹ هزار میلیارد تومانی به بار بنشیند.

"افق" که به دنبال افزایش سهم بازار است، در سال ۹۷ با رشد ۵۰ درصدی، تعداد فروشگاه‌های خود را به ۱۳۵۷ رساند و در برنامه خود دستیابی به ۱۶۰۰ فروشگاه تا پایان سال ۹۸ ترسیم کرده که تا پایان مهر ماه از برآورد‌های اولیه خود عبور کرد و هم اکنون با ۱۷۰۰ فروشگاه در حال فعالیت است.

آیا سبد فروش این شرکت از مرز ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌گذرد

افزایش تعداد پرسنل از ۷۶۴۲ نفر در سال ۹۶ به ۸۰۰۹ نفر در ۳ ماهه نخست سال ۹۸ و برآورد رسیدن این رقم به ۹۳۵۱ نفر در پایان سال، می‌تواند خود مؤید روند رو به رشد تعداد فروشگاه‌ها و به دنبال آن، افزایش درآمد‌های شرکت است.

از اقدام‌های مثبت "افق" می‌توان به حرکت در مسیر فرانچایز اشاره کرد تا صرفا با اعطای نمایندگی، علاوه بر افزایش فروش، شاهد کاهش هزینه‌ها نیز باشد.

آیا سبد فروش این شرکت از مرز ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌گذرد

بر اساس این گزارش، انتظارات بر آن است که "افق" همان‌طور که در بازار سرمایه عملکرد موفقی از خود به نمایش گذاشته، در فعالیت اصلی شرکت نیز شاهد رشد بیشتر باشیم. "افق" با قیمت ۱۶۹۵ تومان پا به بازار سرمایه گذاشت و اکنون در قیمت ۵۹۶۰ تومان، هر سهم آن داد و ستد می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: