تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۱۹۸۷۱۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
اگر از افت شاخص جلوگیری به عمل بیاید و از طرف دیگر شاخص هم به یکباره رشد نداشته باشد و در همین حدود ثبات خود را حفظ کند می‌توان به بازار هفته بعد امیدوار بود.
حفظ شاخص در مرز مطمئن، عامل رونق بازار
 
 
حمیدرضا طریقی، مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در ارزیابی بازار به خبرنگار بورس نیوز گفت: بازار سرمایه در گروه‌های خاص و بزرگ مورد حمایت قرار گرفته و این اتفاق خوبی بوده و حمایت نسبت به هفته‌های گذشته بهتر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته گروه‌های شاخص سازی همچون فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها که نوسانات مثبت را تجربه می‌کردند کمتر مورد استقبال قرار می‌گرفتند چراکه "کداولی‌ها" کمتر به سراغ این نوع سهم‌ها جذب می‌شدند و بیشتر از سهم‌هایی ارزان‌تر و با نوسان بیشتر استقبال می‌کردند.

این کارشناس بازار سرمایه از روند مثبت حمایت‌ها گفت و افزود: باحمایت‌های روز گذشته، دید‌های منفی به بازار سهام از بین می‌رود و تمایل برای حضور بیشتر می‌شود. 

وی بلوکه شدن سرمایه بسیاری از سهامداران را از مشکلات آن‌ها عنوان کرد و گفت: پول بسیاری از مردم بلوکه شده در سهم‌هایی بوده که اکنون در صف فروش هستند و نمی‌توانند سهم دیگری را خریداری کنند. 

طریقی از امید سرمایه‌گذاران برای روند مثبت گفتگو و توافقات در سازمان ملل سخن گفت و افزود: از مهم‌ترین دلایل رشد ناگهانی بازار، امید به توافقات بود که اتفاق در این خصوص رخ نداد.

وی در پایان عنوان کرد: اگر از افت شاخص جلوگیری به عمل آید و از طرف دیگر، شاخص نیز به یکباره رشد نداشته باشد و در همین حدود ثبات خود را حفظ کند، می‌توان به بازار هفته بعد امیدوار بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: