تعداد بازدید : ۷۷۷
کد خبر : ۱۹۸۷۱۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
اگر از افت شاخص جلوگیری به عمل بیاید و از طرف دیگر شاخص هم به یکباره رشد نداشته باشد و در همین حدود ثبات خود را حفظ کند می‌توان به بازار هفته بعد امیدوار بود.
حفظ شاخص در مرز مطمئن، عامل رونق بازار
 
 
حمیدرضا طریقی، مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در ارزیابی بازار به خبرنگار بورس نیوز گفت: بازار سرمایه در گروه‌های خاص و بزرگ مورد حمایت قرار گرفته و این اتفاق خوبی بوده و حمایت نسبت به هفته‌های گذشته بهتر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته گروه‌های شاخص سازی همچون فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها که نوسانات مثبت را تجربه می‌کردند کمتر مورد استقبال قرار می‌گرفتند چراکه "کداولی‌ها" کمتر به سراغ این نوع سهم‌ها جذب می‌شدند و بیشتر از سهم‌هایی ارزان‌تر و با نوسان بیشتر استقبال می‌کردند.

این کارشناس بازار سرمایه از روند مثبت حمایت‌ها گفت و افزود: باحمایت‌های روز گذشته، دید‌های منفی به بازار سهام از بین می‌رود و تمایل برای حضور بیشتر می‌شود. 

وی بلوکه شدن سرمایه بسیاری از سهامداران را از مشکلات آن‌ها عنوان کرد و گفت: پول بسیاری از مردم بلوکه شده در سهم‌هایی بوده که اکنون در صف فروش هستند و نمی‌توانند سهم دیگری را خریداری کنند. 

طریقی از امید سرمایه‌گذاران برای روند مثبت گفتگو و توافقات در سازمان ملل سخن گفت و افزود: از مهم‌ترین دلایل رشد ناگهانی بازار، امید به توافقات بود که اتفاق در این خصوص رخ نداد.

وی در پایان عنوان کرد: اگر از افت شاخص جلوگیری به عمل آید و از طرف دیگر، شاخص نیز به یکباره رشد نداشته باشد و در همین حدود ثبات خود را حفظ کند، می‌توان به بازار هفته بعد امیدوار بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: