تعداد بازدید : ۴۹۶
کد خبر : ۱۹۸۹۳۸
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس:
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس گفت: تزریق نقدینگی به صنعتی که حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد نه تنها نمی‌تواند راهگشا باشد بلکه باتلاق مشکلات خودروسازی‌ها را عمیق‌تر می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، بهرام پارسایی درباره تزریق نقدینگی به خودروسازان اظهار کرد: پیش از پرداخت تسهیلات بانکی به خودروسازان، هشدار‌هایی مبنی بر ناتوانی این شرکت‌ها در ساماندهی وضعیت بازار به مسئولان داده شد. تزریق نقدینگی به صنعتی که حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد نه تنها نمی‌تواند راهگشا باشد بلکه باتلاق مشکلات خودروسازی‌ها را عمیق‌تر می‌کند.

وی افزود: عمل نکردن خودروسازان به وعده هایشان مساله جدیدی نیست و مردم سال‌هاست با این موضوع سروکار دارند. در حال حاضر نیز که رئیس کل بانک مرکزی به توخالی بودن وعده خودروسازان اذعان کرده، باید فکری اساسی برای این صنعت کرد.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت ادامه داد: خودروسازان با لابی‌های بسیار در تلاش بودند از تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو جلوگیری کنند، اما قوه قضاییه و افکار عمومی از عملکرد این صنعت ناراضی هستند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ بیان کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌ها به خودروسازان خلاف قانون بوده و از آنجایی که زیان انباشته خودروسازان از سرمایه آن‌ها بیشتر است این شرکت‌ها ورشکسته محسوب می‌شوند؛ بنابراین هیچ بانکی اجازه پرداخت تسهیلات به آن‌ها را ندارد، اما لابی خودروسازان به راحتی موجب انجام اقدامات غیرقانونی می‌شود.


پارسایی دررابطه با مراودات مالی خودروسازان خاطرنشان کرد: یک شرکت خارجی در منطقه به عنوان شرکتی قطعه‌ساز پول کلانی از خودروسازان ایرانی دریافت کرده حال آنکه قطعه‌سازان بسیاری در داخل کشور وجود دارند که به دلیل پرداخت نکردن مطالبات ورشکسته شده یا ناچار به تعدیل نیرو شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: شرکت خارجی در ابتدا پول را دریافت می‌کرده و سپس قطعه را تحویل می‌داده حتی در برخی موارد این شرکت پول را دریافت کرده، اما قطعه را تحویل نداده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: