تعداد بازدید : ۶۱۹
کد خبر : ۱۹۸۹۵۰
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:
۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: افزایش قیمت و استفاده از ظرفیت بیمه‌ها برای پوشش دارو می‌تواند به نفع تولید‌کننده، مصرف‌کننده و بیمه‌ها باشد؛ درست نیست حق مردم، نصیب قاچاقچیان دارو شود.

به گزارش بورس نیوز، سیدمرتضی خاتمی درباره قاچاق دارو اظهار کرد: با افزایش تولید ۵۰ درصدی دارو و دارو‌های ارزانقیمت زمینه قاچاق دارو به کشور‌های همسایه فراهم شده و ممکن است بیشتر به صورت مسافری باشد و در برخی اقلام، قیمت در داخل و خارج کشور تا ۸ برابر است.

وی افزود: بهترین راهکار کنترل قاچاق، افزایش قیمت دارو و استفاده از بیمه‌ها بوده تا مردم در کشور بتوانند داروی ارزان تهیه کنند کنند و از سویی دارو‌های ارزان به خارج کشور قاچاق نشوند البته کنترل مبادی خروجی چه مسافری و چه کالائی، می‌تواند تا حدودی بر این کار تاثیرگذار باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت و استفاده از ظرفیت بیمه‌ها برای پوشش دارو می‌تواند به نفع تولید‌کننده، مصرف‌کننده و بیمه‌ها باشد؛ درست نیست حق مردم، نصیب قاچاقچیان دارو شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: تقریبا ۹۷ درصد دارو‌ها تولید داخل بوده ۳ درصد دارو‌ها وارداتی و اغلب دارو‌های خاص هستند که حدود ۵۰۰ میلیون دلار ارزبری دارند. البته برای واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات در مجموع بیش از ۵.۲ میلیون دلار ارز نیاز داریم.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در خانه ملت خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط تحریم بانک مرکزی باید درزمینه تخصیص ارز موردنیاز برای تامین مواد اولیه دارو‌های خاص و تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمی‌شوند سرعت بیشتری به خرج دهد تا مشکلی در روند تولید و تامین دارو و تجهیزات پزشکی پیش نیاید.

خاتمی گفت: باید داروخانه‌های مرجع به ویژه هلال‌احمر به عنوان نقطه اتکا مردم عمل کنند و هیچ کسری و کمبودی نداشته باشند در این راستا نیاز است انبار‌های داروئی و پخش هلال احمر در استان‌ها توسعه یابد تا هم در شرایط عادی و هم در شرایط وقوع حوادث طبیعی محلی مطمئن برای تامین و توزیع دارو و تجهیزات در دسترس باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: