تعداد بازدید : ۳۷۸۵
کد خبر : ۱۹۹۰۲۳
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
رضا عبدل- کارشناس بازار سرمایه

راه و بی‌راه بورس

به گزارش بورس نیوز، در یادداشتی آورده است: 

۱- از فرصت ایجادشده بازار سرمایه به منظور جذب نقدینگی با عرضه‌اولیه شرکت‌های بزرگ در جهت توسعه اقتصادی کشور می‌توان استفاده کرد.
 
۲- ایجاد اطمینان برای سهامداران با افزایش آگاهی و آموزش از طریق برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت برای افراد علاقمند به سرمایه‌گذاری و آشنایی با فلسفه بازار سهام باید اتفاق بیفتد.
 
۳- توصیه می‌شود سهامداران غیرحرفه‌ای حتما از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازارسرمایه شوند و پس از شناخت کافی و آموزش لازم و طی دوره‌های آموزشی ادامه دهند.
 
۴- از فرصت ایجاد شده و استقبال بی‌نظیری که مردم در چندماه گذشته از بازار‌سرمایه داشته‌اند باید جهت جذب نقدینگی استفاده کرد.
 
۵- بازار سرمایه تنها بازاری بوده که رشد منطقی آن که بر اساس سودآوری شرکت‌ها باشد آثار تورمی در جامعه نخواهد داشت و سود آن می‌تواند در رفاه اجتماعی و اقتصادی جامعه تاثیرگذار باشد.
 
۶- گزارش‌های مثبت عملکرد ۶ ماهه شرکت‌ها نگرانی‌ها در خصوص وجود حباب بر شاخص را تاحدود زیادی برطرف می‌کند.
 
۷- رشد بورس مادامی که با سودآوری شرکت‌ها طرح‌های در دست اجرا همراه باشد و نوید سودآوری مثبت شرکت‌ها را به همراه داشته باشد امیدوارکننده است. تداوم رشد شاخص بستگی به اخبار و رویداد‌های اقتصادی تاثیرگذار آتی نظیر به جریان افتادن افزایش سرمایه‌ها ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها و نیز تداوم سودسازی شرکت‌ها در ۶ماهه دوم سال دارد.
 
۸- نوسانات مقطعی در بازار سرمایه جزو ذات بازار بوده و انتظار رشد شتابان و مستمر بدون نوسانات در بازار سرمایه انتظار معقولی نیست.
 
۹- جنس بازارسرمایه سال۹۸ با بازارسرمایه سال۹۲ به لحاظ قدرت ورود جریان نقدینگی متفاوت بوده به‌طوری‌که در مقاطعی ارزش معاملات روزانه حدود ۴هزار میلیارد تومان بوده و نکته مهمی است.
 
۱۰- به لحاظ همگن‌سازی ارزش دلاری بازارسرمایه بین سال‌های ۹۸ و ۹۲ با توجه به تغییرات نرخ ارز که آثار آن در تعدیل قیمت سهام شرکت‌ها نمایان شده از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
۱۱- به لحاظ رشد قیمت سهام باید توجه کرد که هرچند در برخی سهام رشد چند برابر قیمت سهم اتفاق افتاده، اما چنانچه این رشد با توان سودآوری شرکت‌ها همخوانی داشته باشد جای نگرانی نیست.
 
۱۲- توصیه می‌شود سهامداران با مطالعه و تحلیل شرایط شرکت‌ها و به دور از هرگونه هیجان در بازار سرمایه فعالیت کنند.
 
رضا عبدل- کارشناس بازار سرمایه و نایب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک صادرات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
فقط حر ف سهام بنیادی و غیره بنیادی زدنمیزنن هنگام ریزش بازار هیچ فرقی بین سهام ها ودر عمل و جود ندارد
ارسلان دولتخواه
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
ریزش بازار دستوری واجرای با تاخیر قانون بازار پایه ودخالت دولت به جای نظارت صحیح
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: