تعداد بازدید : ۴۹۳
کد خبر : ۱۹۹۰۴۶
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه تاکید کرد:
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
عرضه محصولات کشاورزی همچون پسته قطعا به شفافیت قیمت‌ها کمک کرده و موجب می‌شود محصولات با قیمت ارزان‌تری به دست مصرف‌کننده نهایی برسد؛ از این رو، ما هم از این روش‌های معاملاتی استقبال می‌کنیم.

 

استقبال از معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا

به گزارش بورس نیوز، اسداله کارگر رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزیجات تهران در رابطه با عرضه محصولات کشاورزی جدید همچون پسته در بورس کالا بیان کرد: از هر روش جدید در عرضه محصولات کشاورزی که بر پایه فناوری و روش‌های نوین باشد، استقبال می‌کنیم.

کارگر افزود: اگر در بورس استاندارد‌های مشخصی تعریف شود که محصولات کشاورزی دقیقا بر اساس آن استانداردها، در این بازار پذیرش‌شده و به خریدار تحویل شود، نگرانی بابت خرید محصولات کشاورزی وجود ندارد و با توجه به تعریف استاندارد‌های مورد نیاز برای عرضه پسته، هر گونه نگرانی برای خرید از این بازار بدون نیاز به مشاهده محصول از نزدیک، بی‌مورد است.

وی ادامه داد: این روش‌های معاملاتی در بسیاری از کشور‌ها در حال اجراست و با توجه به اطمینان از کیفیت محصول تحویلی مطابق با خصوصیات و ویژگی‌های ارایه‌شده در بورس، خریداران به‌راحتی و بدون نیاز به مشاهده محصول اقدام به خرید از این بازار می‌کنند. برای مثال خرید پرتقال از ترکیه با این روش، تجربه شده و موفقیت آمیز هم بوده است.

کارگر توضیح داد: باید توجه داشت که تعریف استاندارد فقط به معنای عرضه محصولات درجه یک در بورس نیست و می‌توان محصولات کشاورزی با کیفیت‌های متفاوت را در این بازار عرضه کرد؛ مشروط بر آنکه محصول عرضه‌شده مطابق با استاندارد‌های تعریف شده باشد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزیجات تهران در خاتمه سخنان خود تصریح کرد: عرضه محصولات کشاورزی همچون پسته قطعا به شفافیت قیمت‌ها کمک کرده و موجب می‌شود محصولات با قیمت ارزان‌تری به دست مصرف‌کننده نهایی برسد؛ از این رو، ما هم از این روش‌های معاملاتی استقبال می‌کنیم./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: