تعداد بازدید : ۱۳۳۳
کد خبر : ۱۹۹۱۸۲
از طریق پروژه "پیکاب" در شعبه‌های بانک صادرات رقم خورد؛
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
اجرایی شدن پروژه "پیکاب" در شعبه‌های بانک صادرات جزو عملیات‌های موثر جذب نقدینگی با ایجاد ۷ هزارکدمعاملاتی بود.

جذب ۵۰۰ میلیاردتومان زیر سایه ۷ هزارکدمعاملاتی

در بانک صادرات پروژه‌ای با نام "پیکاب" (سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول)  راه اندازی و برای نخسین بار در کارگزاری‌ها اجرایی شده است.

مهدی کباری مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران در رابطه با “سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول" به بورس نیوز گفت: این پروژه که "پیکاب" نام داشته برای نخستین‌بار در بانک صادرات راه اندازی و در تمامی کارگزاری‌های این بانک، در حال اجرا است.

وی به اهداف راه‌اندازی "پیکاب" اشاره داشت و ادامه داد: جذب سرمایه در بورس یکی از مهم‌ترین اهداف جذب نقدینگی در بازار‌های مالی کشور بوده بنابراین هدف از اجرای این پروژه را می‌توان تبدیل هر شعبه بانک صادرات به یک کارگزاری دانست.

 

کباری افزود: با نگاهی دیگر به نحوه اجرایی شدن این پروژه می‌توان گفت که از ۲۳۰۰ شعبه فعال بانکی در کشور، ۵۱ شعبه  پروژه "پیکاب" را به‌صورت عملیاتی درآورده‌اند که البته با توجه به پتانسیل برخی استان‌ها  و فاکتور‌هایی همچون «شعبه‌های متعدد»، «ظرفیت استان» و «تعدد شعب» و ... "پیکاب" در شعبه‌هایی که دارای مجوز خدمات کارگزاری با محور شرکت بورس هستند، به اجرا درآمده و آمده خدمات‌رسانی به فعالان و متقاضیان سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه هستند.

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات با اشاره به تجربه بیش از ۶ ماهه این پروژه، عنوان کرد: افراد پس از احراز هویت و اخذ کدآنلاین و آفلاین، می‌توانند امور مربوط خود را درون شعبه‌هایی با افراد آموزش دیده و حمایت و پشتیبانی بسیار قوی، به سرانجام رسانند.

وی از اضافه شدن بخشی به نام "پیکاپ" در چارت سازمانی کارگزاری بانک صادرات نیز خبر داد و گفت: بیش از هفت هزار کد جدید و قریب به ۵۰۰میلیارد تومان معاملات نیز در این کارگزاری به ثبت رسیده است.

هر شعبه بانک صادرات، یک کارگزاری

مهدی کباری از سوی دیگر در خصوص راهکار‌های حفظ نقدینگی در بازار سرمایه، اشاره داشت و تصریح کرد:  صداوسیما می‌تواند در راستای ورود سرمایه به بورس نقش پررنگ‌تری از قبیل برگزاری کلاس‌های آموزشی زیر نظر سازمان بورس و البته تولید برنامه‌های آموزشی مختلف را کلید زند تا تمامی اقشار جامعه، با موضوع سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه ضعف آموزش در پیکره بورس وجود داشته و کماکان برنامه‌ای جامع و همگانی درخصوص موضوعات اساسی همچون آموزش دیده نمی‌شود و از سوی دیگر نباید فراموش کرد که بسیاری از مردم با واژه‌های بورسی حتی به صورت ساده و روان آشنایی نداشته و در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، زیرا به‌خاطر عدم شناخت بر فضای امروز سرمایه‌گذاری کماکان ترس ناشی از ضرر‌های موسسات مالی و اعتباری هنوز بر پیکره سرمایه‌گذاران قشر متوسط وجود دارد.

آموزش، حمایت دولت و نرخ گذاری سه عامل آرامش بخش

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران بحث آموزش، حمایت دولت و نرخ‌گذاری را عواملی آرامش بخش عنوان کرد و افزود: اجرایی شدن این سه عامل نیازمند برنامه ریزی بلندمدت و زمان بر خواهد بود.

کباری در پایان خاطرنشان کرد: این امر نیازمند بررسی روانشناسان، اقتصاددانان و تحلیل گران بازار سرمایه است تا بتوان با دیدی بیست ساله شرایط را برای ورود افراد بیشتری به عنوان فعال بازار سرمایه ترغیب کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: